Menü

Hordozási tanácsadás az ország több pontján

Ha Önnek is bonyolult a buszon vonszolni a nehéz babakocsit, vagy szenved a gyerekkocsibal az akadálymentesítés hiánya miatt, akkor Önnek is javasolt a babahordozó eszközök alkalmazása! Nemrégiben olvashatott cikket az oldalunkon a babahordozásról. A hordozókendő és egyéb hordozóeszközök használata azonban elsőre nem olyan egyszerű, mint amennyire praktikus.

A kendő sokféle kötözési módszer lehetőségét rejti magában. Fekve, elöl, vagy hátul, sokféleképp hordozhatja csemetéjét, a hosszú, egy anyagból álló kendő használata azonban rutint igényel. A többkilós gyermeket biztonságosan magára kötni azonban rutint igényel. Az interneten sok videó elérhető, amiből a kendő-kötözési opciók megtanulhatóak. Ennél is biztosabb módszer, ha hordozási tanácsadást vesz igénybe. Az ország különböző pontjain kérheti a végzett hordozási tanácsadók segítségét. Merthogy létezik baba- és gyermekhordozói képzés, ahol tanácsadói és tanfolyamvezetői képzésen vehetnek részt az érdeklődők. A tanfolyamok helyszíne a Budapest, IX. kerületi Hordozóház. Azért is bízhatunk a tanácsadók segítségében, mert a végzettség megszerzése előtt elméleti és gyakorlati képzésben is részesülnek.

A www.hordozo.hu weboldalon megtalálhatja a hordozási tanácsadók listáját, és megkeresheti a lakhelyéhez legközelebbi tanácsadót. Érdekesség, hogy nemcsak Magyarországon élők szerepelnek a tanácsadói listán, hanem még Sidneyben is elérhető magyar hordozási tanácsadás. Ugyanezen a weboldalon információkat tudhatunk meg a kendős hordozáson kívül az egyéb hordozói tanfolyamokról is (pl. karikás kendő, Bondolino, mei tai). Továbbá konzultációs lehetőségekről olvashatunk alvás-altatás és hasfájás témakörben is.

A hordozóeszközök viszonylag drágák, így meggondolandó, hogy kinek melyik a szimpatikus, praktikus és kényelmes. Ebben nyújt segítséget, hogy a Hordozóházban kölcsönözhet és bérelhet különböző hordozóeszközöket és hordozási kiegészítőket. 

Fotó:
pixabay.com

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.