Menü

Fogyókúra helyett életmódváltás – nem lehet eleget hangsúlyozni

Az év ezen időszakában élik virágkorukat a fogyókúrák, a legtöbb újévi fogadalomnak ugyanis része az egészségesebb táplálkozás, jobb alak. Arra viszont figyeljünk oda, hogy ne higgyünk a csoda-módszereknek: káposztaleves kúrával esetleg tisztító hatást, de nem tartós fogyást lehet elérni, a különleges fogyasztó shake-k csak vacsorára ajánlottak, nem egész napos étkezést helyettesítenek, és a hasrezegtető készülékektől sem leszünk izmosabbak.

Soha jobban nem megy az egyszerű fogyást hirdető készítmények és eszközök piaca, mint újév idején. A tavaly évközben felszedett, és az ünnepek idején még jobban felhalmozott zsírpárnáktól szeretnének sokan szabadulni. Ez viszont kitartó munkával és odafigyeléssel érhető csak el tartósan, így sokan inkább próbálnak hinni valamilyen könnyű, de eszméletlen eredményt hirdető dologban. Pedig hosszú távon ezek akár károsak is lehetnek az egészségünknek.

Ha például hirtelen kalória- és szénhidrátszegény életmódra váltunk, és nem figyelünk oda arra, hogy a szervezetünknek igenis szüksége van meghatározott mennyiségű szénhidrátra is, akkor kiéheztetjük a szervezetünket, ami pedig egy idő után akkor is megállíthatja a fogyást, ha jóval diétásabban étkezünk, mint korábban. Nem hoznak önmagukban eredményt a fogyást ígérő tabletták és ételek sem, csak megfelelő életmódba illesztve tudnak kiegészítésként hozzájárulni az anyagcsere gyorsításához, valamint a fogyáshoz.

Amennyiben tartós, és hosszú távú eredményt szeretnénk, nem pedig pár hónap múlva visszahízni, valamint tönkretenni az emésztőrendszerünket, akkor fogyókúrák helyett az életmódváltásra törekedjünk, lemondások helyett pedig a megoldásokra! De hogy mit is jelent az életmódváltás? Azt, hogy étkezési (és mozgási) szokásainkat hosszú távon változtatjuk meg azon nézőpont helyett, hogy a fogyókúra után újra visszatérhetünk az eredetileg fogyasztott ételekhez. Minden ételt el lehet készíteni egészségesebben és diétásan, keressük meg inkább ezeket a módszereket a csodavárás helyett. 

Fotó:
pixabay.com

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.