Terápiás csendfürdő
- Dátum: 2015.07.13., 13:24
Sok ember fél a magánytól, ezért kifejezetten kerülik az egyedüllétet, pedig a pszichológiai kutatások szerint a csend, és az önmagunkra fordított osztatlan figyelem sokféle pozitív hatással lehet életünkre.
Manapság azonban a világháló, a közösségi oldalak világában még a fizikailag egyedül töltött időben is másokhoz kapcsolódunk, és a minket érő sok-sok inger, információ hálójában képtelenek vagyunk figyelmünket kizárólag önmagunkra fordítani.
Általában ha nem is tudatosan, de mindent megteszünk, hogy ne legyünk egyedül, és ha fizikailag mégis egyedül lennénk, akkor sem fordítunk osztatlan figyelmet önmagunkra. Pedig ha szerepet kaphatna életünkben a csend is, sokkal több mindent megtudhatnánk önmagunkról, a valódi vágyainkról, és céljainkról. De a szakemberek szerint nem csak önismereti szempontból lehet pozitív hatású az egyedüllét. Az egyedüllét fejleszti a memóriánkat, elősegíti az információk mélyebb, tartósabb rögzülését, de akár még empatikusabbakká is válhatunk azáltal, ha olykor-olykor lehalkítjuk a magunk körüli zajokat.
A mai világban azonban tudatosabban kell tennünk azért, hogy több időt tudjunk szakítani önmagunkra, és képesek legyünk magunk körül csendet varázsolni. Mindezt gátolhatják az okostelefonok, melyek folyamatosan megannyi információt, ingert közvetítenek felénk. Az ebédet követő fizikai aktivitás, egy-egy séta, relaxáció vagy akár a naplóírás azonban segíthet befelé irányítani figyelmünket.
A csend, az egyedüllét nemcsak lelki felfrissülést hozhat, hanem komoly szerepe lehet egészségünk megőrzésében, vagy akár betegségek legyőzésében is.
Fotó:
Pixabay.com
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.