Menü

Terápiás csendfürdő

  • Dátum: 2015.07.13., 13:24

Sok ember fél a magánytól, ezért kifejezetten kerülik az egyedüllétet, pedig a pszichológiai kutatások szerint a csend, és az önmagunkra fordított osztatlan figyelem sokféle pozitív hatással lehet életünkre.

Manapság azonban a világháló, a közösségi oldalak világában még a fizikailag egyedül töltött időben is másokhoz kapcsolódunk, és a minket érő sok-sok inger, információ hálójában képtelenek vagyunk figyelmünket kizárólag önmagunkra fordítani. 

Általában ha nem is tudatosan, de mindent megteszünk, hogy ne legyünk egyedül, és ha fizikailag mégis egyedül lennénk, akkor sem fordítunk osztatlan figyelmet önmagunkra. Pedig ha szerepet kaphatna életünkben a csend is, sokkal több mindent megtudhatnánk önmagunkról, a valódi vágyainkról, és céljainkról. De a szakemberek szerint nem csak önismereti szempontból lehet pozitív hatású az egyedüllét. Az egyedüllét fejleszti a memóriánkat, elősegíti az információk mélyebb, tartósabb rögzülését, de akár még empatikusabbakká is válhatunk azáltal, ha olykor-olykor lehalkítjuk a magunk körüli zajokat.

A mai világban azonban tudatosabban kell tennünk azért, hogy több időt tudjunk szakítani önmagunkra, és képesek legyünk magunk körül csendet varázsolni. Mindezt gátolhatják az okostelefonok, melyek folyamatosan megannyi információt, ingert közvetítenek felénk. Az ebédet követő fizikai aktivitás, egy-egy séta, relaxáció vagy akár a naplóírás azonban segíthet befelé irányítani figyelmünket.

A csend, az egyedüllét nemcsak lelki felfrissülést hozhat, hanem komoly szerepe lehet egészségünk megőrzésében, vagy akár betegségek legyőzésében is.

Fotó: 
Pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.