Menü

Az is elég, ha csak sétálunk?

A gyaloglás, mint mozgásforma talán nem eredményez látványos és gyors változásokat, de több szempontból is fontos részét képezheti az egészséges életmódnak.

A rendszeres testmozgás és az egészséges életmód közötti összefüggést ma már senkinek sem kell megmagyarázni, de az sokakban ébreszhet kételyt, hogy vajon a séta is teljesértékű mozgásforma lehet-e. Nos, a szakemberek szerint igen. A gyaloglás javítja testtartásunkat, serkenti a vérkeringést, növeli a tüdő kapacitást, és segítségével fejleszthetjük erőnlétünket is. Vagyis joggal nevezhetjük egészsémegőrző mozgásformának, annál is inkább, mert hogy egyszerű és könnyen hozzáférhető mozgásról van szó. Jelentős túlsúly, mozgásszervi panaszok esetén, illetve idősebb korban nem könnyű megtalálni a rendszeres testmozgás módját, de a gyaloglás az ilyen esetkebn is jó megoldás lehet.

A sétálás szinte mindenki számára elérhető mozgás, lehet külön sportevékenység, de életmódszerűen is űzhetjük. Dönthetünk úgy, hogy igyekszünk kihasználni minden alkalmat mozgásra, és autózás helyett a legtöbb helyre gyalogosan megyünk, lift helyett lépcsőzünk és így tovább. De mint sportot is űzhetjük, fokozatosan növelve a távokat, és különböző felszerelést felhasználva. Ha sportszerűen végezzük, érdemes erre alkalmas sportcipőt beszereznünk, illetve használhatunk Nordic walking botokat, melyek segítik a megfelelő ritmus elérését, valamint a felsőtestet is átmozgatják.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.