Súlyok helyett saját magad
- Dátum: 2012.11.06., 19:19
- Németh Attila
Manapság egyre inkább elterjednek az olyan edzésfajták, amelyeknél nem súlyzókat vagy egyéb nehezítő segédeszközöket használnak, hanem az ember saját magát megtartva, súlyát használva edzhet.
Egyik ilyen gyorsan terjedő edzésforma a TRX. A gyakorlatokat a plafonra vagy oldalkonzolokra rögzített hevederben végzik, melyek végén fogantyúk (a kéznek), és bújtatók (a saroknak vagy lábfejeknek) találhatók. Az edzés során a gravitációval szemben fejtenek ki erőhatást a törzsizomzat folyamatos feszülése, tónusban tartása során.
Ezzel az edzésformával nemcsak látványos eredményt lehet elérni mind fogyás, mind izomzat növekedés terén, de fejleszti az úgynevezett core izmokat (törzsizmok), amely magát a testet tartja, derekat, hátat, amelyek a mindennapi élethez szükségesek.
A sokoldalú edzésnek köszönhetően egyaránt ajánlható férfiaknak és nőknek is, egyszerre fejleszt erőt, állóképességet, hajlékonyságot és koordinációt. Több, mint 300 féle gyakorlat végezhető, de a variációk száma már csak a fantázián múlik. A gyakorlatok során célzottan a törzsizomzatra hatnak (hasfal, ágyéki, mélyhátizmok), ezek mindig terheltek, eközben pedig a nagyobb intenzitás miatt pulzusunk is magasabb tartományban van, így szív- és keringési rendszerünk is fejlődik.
Az interneten elérhetőek videók is, valamint több honlapon is lehet rendelni TRX felszereléseket otthonra, így edzőterembe sem kell menni, így akik sokat dolgoznak és nincs idejük edzőtermekre, ők is elérik céljukat, legyen az fogyás vagy izomzatfejlesztés.
Írta: Horváth Barbara
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?