Menü

Így tartsd meg az újévi fogadalmaidat!

Éjfélkor a szilveszteri pezsgőspoharak koccanása után, vagy még előtte(?) sokan ismét megtették újévi fogadalmukat. Felmérések szerint az egyik leggyakoribb fogadalom a „jövőre lefogyok”, vagy a „leszokom a dohányzásról”, de gyakoriak a munkahelyhez és a magánélethez köthető javító, pozitív irányba mozdító ígéretek is.

Év elején érezhetően megnő a konditermek forgalma is, ilyenkor azok is lemerészkednek, akik eddig csak hírből hallottak róla. Sajnos a többség azonban néhány alkalom után abba is hagyja, holott „csak” a leggyakrabban bekövetkező első két hét után jelentkező holtponton kell tudni túllendülni, na, meg persze az az utáni sűrűn fellépő tunyaságra.

A legjobb fogadalom persze az, amelyiket be is lehet tartani. Ehhez adunk néhány tuti, de legalábbis kivitelezhető tippet:

1. Csak kisebb, tényleg betartható fogadalmakat tegyünk! Ne akard elsőre megváltani a világot, először csak kisebb módosításokat léptess életbe. Ha például eldöntötted, hogy neki állsz edzeni, először csak kétnaponta tedd. Ne rögtön futással kezd, hanem ütemes gyaloglással, majd kocogással. 

2. Írjuk le, és tegyük ki jól látható helyre a fogadalmunkat! Vagy mondjuk el minden reggel magunkban tízszer a kitűzött célt. (ha valakinek hangosan meggyőzőbb, tegye úgy) Így biztos, hogy nem feledtkezünk el róla, sőt szembesülünk vele minden nap, ami akár ösztönzőleg is hathat.

3. Ha sportolást, vagy fogyókúrát tűztünk ki célul, de úgy érezzük egyedül képtelenek vagyunk rá, vagy csak egyszerűen nem érezzük magunkat elég erősnek hozzá, társuljunk valakihez. Lehetőleg olyanhoz, aki nálunk edzettebb, vagy gyakorlottabb és még élvezzük is a társaságát, hiszen úgy könnyebben telik az együtt töltött idő. Fussunk egy sportos barátnővel, vagy járjunk le kondiba valamelyik edzettebb kollégával.

4. Tűzzünk ki határidőt, pontos célt! Ne csak azt mondogassuk, lefogyok, hanem azt, hogy például április 30-ra (legalább) tíz kilót fogyok. Ha van pontos cél, könnyebb elérni, az pedig csak hab a tortán, ha túl is teljesítjük!

5. A fogadalom be nem tartása/nem teljesítése esetén helyezzünk kilátásba valamilyen szankciót! A „büntetésnek” legyen súlya, hiszen csak így van értelme. Például nem mehetünk el a szokásos tavaszi, hétvégi kiruccanásra a barátokkal.

És ha valaki tényleg teljesen reménytelen eset, az fogadja meg, hogy nem tesz többé fogadalmat.

Fotó: sxc.hu

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.