Menü

Mit, mivel, hogyan? 1.- Folttisztítás természetesen

  • Dátum: 2013.03.15., 21:33

Mit kezdjünk a foltokkal házilag? Összeszedtünk néhány praktikát a folteltávolítással kapcsolatban, ne kelljen egy apró folt miatt megválnunk kedvenc holminktól!

Néha jó jöhet pár egyszerű tanács a folttisztítással kapcsolatban, de nem mindegy, hogy milyen szennyeződést és honnan kell eltávolítani, az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány praktikát bizonyos foltok eltávolítására.

Tipikus makacs folt a vörösbor nyoma ruházatunkon, vagy terítőn. Érdemes azonnal sóval meghintenünk, és citromlevet csepegtetnünk a foltra, ezután pedig langyos vízben öblítsük ki a ruhát. Az ecet folttisztításban is segítségünkre lehet, például a golyóstoll nyomot kezelhetjük vele. A sós citromlével rozsdás szennyeződéseket tüntethetünk el, penészfolt ellen pedig konyhasóval és szalmiákoldatos vízzel vehetjük fel a harcot. Gyakori, hogy a pólókon sárgás elszíneződést okoz az izzadság, ezt ammóniás szappanos mosással távolíthatjuk el.

Vérfoltot sós vízzel és szódabikarbónával érdemes kezelni. Ha gyanta, rágógumi, vagy viasz kerülne a ruházatra, vasalóval és egy papír-zsebkendővel érdemes próbálkozni. A zsebkendőt helyezzük a foltra, majd óvatosan vasalóval simítsuk rá az anyagra, ilyenkor a szennyeződés megolvad, a kendő pedig felszívja, főként viaszfolt esetén hatásos a módszer.

Persze ma már sokféle szintetikus, mesterséges folttisztító létezik. De érdemes körül néznünk először otthon, hiszen sokszor egyszerű mégis természetes anyagokkal is elérhetjük a kívánt tisztító hatást. Ha az egyszerűbb és olcsóbb praktikákat választjuk, érdemes beszereznünk ecetet, citromot, szódabikarbónát és szalmiákszeszt, ezek az anyagok, nemcsak hogy olcsóbbak, de még környezetbarátok is. És külön- külön vagy kombinálva őket hatékonyan távolíthatunk el makacs szennyeződéseket kedvenc ruháinkról.

Fotó: sxc.hu

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.