Mit, mivel, hogyan? 1.- Folttisztítás természetesen
- Dátum: 2013.03.15., 21:33
Mit kezdjünk a foltokkal házilag? Összeszedtünk néhány praktikát a folteltávolítással kapcsolatban, ne kelljen egy apró folt miatt megválnunk kedvenc holminktól!
Néha jó jöhet pár egyszerű tanács a folttisztítással kapcsolatban, de nem mindegy, hogy milyen szennyeződést és honnan kell eltávolítani, az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány praktikát bizonyos foltok eltávolítására.
Tipikus makacs folt a vörösbor nyoma ruházatunkon, vagy terítőn. Érdemes azonnal sóval meghintenünk, és citromlevet csepegtetnünk a foltra, ezután pedig langyos vízben öblítsük ki a ruhát. Az ecet folttisztításban is segítségünkre lehet, például a golyóstoll nyomot kezelhetjük vele. A sós citromlével rozsdás szennyeződéseket tüntethetünk el, penészfolt ellen pedig konyhasóval és szalmiákoldatos vízzel vehetjük fel a harcot. Gyakori, hogy a pólókon sárgás elszíneződést okoz az izzadság, ezt ammóniás szappanos mosással távolíthatjuk el.
Vérfoltot sós vízzel és szódabikarbónával érdemes kezelni. Ha gyanta, rágógumi, vagy viasz kerülne a ruházatra, vasalóval és egy papír-zsebkendővel érdemes próbálkozni. A zsebkendőt helyezzük a foltra, majd óvatosan vasalóval simítsuk rá az anyagra, ilyenkor a szennyeződés megolvad, a kendő pedig felszívja, főként viaszfolt esetén hatásos a módszer.
Persze ma már sokféle szintetikus, mesterséges folttisztító létezik. De érdemes körül néznünk először otthon, hiszen sokszor egyszerű mégis természetes anyagokkal is elérhetjük a kívánt tisztító hatást. Ha az egyszerűbb és olcsóbb praktikákat választjuk, érdemes beszereznünk ecetet, citromot, szódabikarbónát és szalmiákszeszt, ezek az anyagok, nemcsak hogy olcsóbbak, de még környezetbarátok is. És külön- külön vagy kombinálva őket hatékonyan távolíthatunk el makacs szennyeződéseket kedvenc ruháinkról.
Fotó: sxc.hu
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?