Menü

Tudjuk, mi mindenre jó a vöröshagyma?

  • Dátum: 2013.03.20., 09:34

A magyar konyhában számtalan étel főzése a vöröshagyma szeletelésével, párolásával kezdődik, de használjuk levesek elkészítésénél is. A burgonyasaláta például elképzelhetetlen vöröshagyma nélkül.

Azt viszont kevesebben tudják, mi mindre jó még.
Enyhíti a meghűléses panaszokat, kedvez az emésztésnek, étvágygerjesztő, gombaellenes hatású, fertőtlenítő. Segíti a szívbetegségek elleni védekezést. Csökkenti a vér koleszterinszintjét. Mézzel készített szirupja szénanátha, meghűlés, köhögés esetén, a szem, orr, torok és gége nyálkahártyáját érintő allergiák, gyulladások és fertőzések következményeinek enyhítésében segíti a gyógyulást. Karamellel készített teája meghűlés, influenza, köhögés ellen alkalmazható.

Ha a kipréselt nyers hagymalevet narancslével vagy grépfruit lével fogyasztjuk,akkor nem érződik annyira intenzív íze. Télen a vajas kenyérre szelt vöröshagyma uzsonnára jót tesz gyereknek, felnőttnek, hiszen könnyíti a légzést, nem mellesleg nagyon jóízű.
Olvashatunk olyan esetekről is, amikor a megfázással küszködő beteg ágya mellé villára szúrt vöröshagymát helyeznek egy pohárba, s reggelre a hagyma megfeketedett, a beteg viszont jobban lett.

Fotó:
sxc.hu

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.