Menü

Amikor nem jön a baba- Okok férfi oldalról

Sokféle okból (lelki, testi) kifolyólag várathat magára a gyermekáldás. Általában ilyenkor a női oldal esik górcső alá elsődlegesen. Ezúttal azonban néhány olyan problémát nevezünk meg, amely férfi oldalról nehezíti meg a sikeres fogamzást.

Ezek a problémák elsősorban az életmóddal kapcsolatosak, melyek változtatásokkal orvosolhatóak. Bár közhelyesnek tűnhet, mindjárt az elején érdemes a helyes táplálkozásra terelni a szót. Ez több szempontból is problémás lehet. A túlsúly, az elsavasodás, és túlzott édesség fogyasztás is egyaránt gondot jelenhet a fogamzásképességet illetően.

A túlsúly és sok ülés (autóban, vagy például számítógép előtt) egyaránt a kismedencei vérellátás pangását okozhatja. Az édességfüggőség következtében pedig elszaporodhatnak a szervezetben a gombák (például Candida albicans), ami szintén ivarszervi problémához, impotenciához vezethet.

A stressz szerepe sem elhanyagolható a problémakörből. Nemcsak egy stresszes munkahelyből fakadó káros hatásokat érdemes megemlíteni, a számítógép nagyon gyakori használata is hasonlóan negatív következményekkel járhat. Számítógép használat során elektroszmog keletkezik, ami felhalmozódva a szervezetben mágneses mezőterhelést okoz. Ez olyan biológiai hatásokat vált ki, ami hosszú távon veszélyezteti a babavállalást is.

Ez csak néhány probléma a lehetségesek közül, ugyanakkor fontos tudatosítani, hiszen ezek az akadályok legtöbbször életmódbeli változtatásokkal elháríthatóak.

Fotó:
sxc.hu

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.