Menü

Allergiát jelezhet a szemünk

Szemünk állapota sok mindent elárul egészségünkről. Például azt, hogy esetleg allergiásak vagyunk valamire. Gyerekeknél különösen fontos az odafigyelés.

Szemünkkel rendszerint akkor foglalkozunk, ha romlik a látásunk, vagy erősebb fájdalmat érzünk. Pedig abban az esetben is érdemes vizsgálódni, ha pirosságot, vörösséget, vizes könnyszerű váladékot tapasztalunk, vizenyős lesz a szemhéjunk, megvastagszik a kötőhártyánk, vagy gyakori viszketési ingerünk van.

Ezek a szemproblémák allergiát jelezhetnek. Gyermekeknél különösen érdemes odafigyelni erre a területre, mert ha valaki allergiás, az esetek jelentős részében az a szemen is okoz tüneteket. A Semmelweis egyetem közleményéből kiderül, hogy a szemet érintő allergiás tünetek ma már egyre hosszabb ideig érzékelhetők, sok esetben nem szezonálisak, hanem egész évben tapasztalhatóak.

Elsősorban a hat és tíz év közötti fiúkat érinti a felső szemhéj belső részének a megvastagodása, ami nehezen érzékelhető tünet, mivel nem okoz pirosságot. A betegséget ott lehet tetten érni, hogy a gyermek nem tudja rendesen kinyitni a szemét, olyan mintha mindig álmos lenne. A lányoknál ez tízéves kor után jelentkezhet, a pubertáskorban viszont jellemzően elmúlnak ezek a tünetek.

A szakemberek a tünetek enyhítésére, elmulasztására első körben hideg vizes borogatást, és műkönnycsepp használatát ajánlják, ám ha nincs eredmény, érdemes mindenképpen orvoshoz fordulni.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.