Menü

Influenza vagy „csak” nátha?

  • Dátum: 2014.03.03., 14:27

Hidegrázás, borzongás, rossz közérzet, fejfájás… Így kezdődik, majd ezeket követi a torokfájás, a száraz köhögés, az orrfolyás, orrdugulás. Igen, ezek az influenza leggyakoribb tünetei. De sokan mégsem vagyunk biztosak benne, hogy tényleg elkaptuk-e az influenzát, vagy inkább reménykedünk, hogy csak egy kis náthával van dolgunk.

Az Országos Epidemiológiai Központ tájékoztatása szerint már tart az influenzajárvány: február harmadik hetében több mint 26 ezren fordultak orvoshoz, és a járvány miatt eddig egy fővárosi és több vidéki nagyváros kórházában rendeltek el teljes vagy részleges látogatási tilalmat.

Mit tehetünk akkor, ha orvosi megerősítésre és tanácsra lenne szükségünk, mert betegnek érezzük magunkat, de nem szeretnénk a rendelői vagy kórházi váróban továbbfertőződni?

Az Europ Assistance számos partnerével együttműködve kínál úgynevezett Egészség Assistance szolgáltatást. Aki például a Generalinál rendelkezik Nyugalom életbiztosítással, díjmenetesen veheti igénybe a telefonos asszisztencia szolgáltatást, amelynek keretében az Europ Assistance munkatársai éjjel-nappal információval szolgálnak - nem csak influenza esetén:

  • Ha valaki váratlanul megbetegszik, rosszul lesz, a legfontosabb a minél gyorsabb segítség. Az Egészség Assistance szolgáltatással egy helyen, egyszerűen tájékozódhatunk az orvosi és gyermekorvosi rendelők, szakorvosi rendelők nyitva tartásáról az ügyeletek elérhetőségéről, gyógyszertárakról és gyógyszertári ügyeletekről.
  • A diagnosztikai eredmények gyakran nem egyértelműek a betegek számára. A szolgálat munkatársai segítenek ezek értelmezésében, ha bármilyen kérdés merül fel velük kapcsolatban.
  • A gyógyszereket mindig körültekintően kell használni. Ha nem vagyunk biztosak egy szer alkalmazásában, az Europ Assistance csapata információval szolgál az adott készítményről.

Azon kívül, hogy szakszerű segítséget kérünk, érdemes betartani az ilyenkor szokásos személyi higiéniás előírásokat, aki pedig beteg, és teheti, inkább maradjon otthon, és gyógyuljon meg, mielőtt megfertőzne másokat is.

Forrás:
Flow PR

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.