Menü

Elkerülhető a felfázás

A remek idő miatt sokan már pólóra vetkőzve mászkálnak a napsütésben. Nem számolva azzal, hogy ilyenkor lehet a legkönnyebben felfázni.

A felfázás tipikus női betegség, ám ez nem jelenti azt, hogy a férfiakat egyáltalán nem érintheti. Hogy miért a hölgyeket sújtja többször ez a betegség, annak a magyarázata pusztán biológiai. A női húgyvezeték jóval rövidebb a férfiakénál és így a kórokozók könnyebben meg tudnak telepedni rajta. A felmérések szerint az aktív szexuális életet élő hölgyek életükben legalább egyszer elkapják ezt a nyavalyát.

A felfázást másképp hólyaghurutnak, vagy húgyúti fertőzésnek is hívják. Számtalan ok kiválthatja a tüneteket: a gyakori vizelési inger, a fájdalmas, csípős, szúrós érzés pisilés közben, a szagos, sötét vizelet, az alhasi fájdalom mind-mind azt jelzik, hogy forduljunk orvoshoz. Általában egy rövid antibiotikumos kezelés után a beteg tünetmentessé válik, de gyengébb tünetek esetén akár házi gyógymódokkal is kikezelhetjük magukat.

A felfázást a hideg is okozhatja, ami ellen réteges öltözködéssel, vastag talpú cipővel védekezhetünk. Azonban bakteriális, vagy vírusos fertőzés is kiválthatja. Az okok mögött a túlzott alkoholfogyasztás, az erős, fűszeres ételek is állhatnak, sőt a stressz is okozhatja.

A felderítése, a beazonosítása a betegségnek viszonylag egyszerűen történik: a vizeletmintát teszteli az orvos és abból állapítja meg a betegség mértékét és súlyosságát.

Akit gyakorta kínoz a hólyaghurut, annak a szakértők azt tanácsolják, fogyasszon több folyadékot, lehetőleg szénsavmentes ásványvizet, mert a sok víz átmossa a hólyagot és megnehezíti a kórokozók letelepedését.

A réteges öltözködés, a megfelelő minőségű fehérnemű is sokat segíthet. Sőt az is, ha a hölgyek odafigyelnek arra, miként használják a wc-papírt. Ha ugyanis a helytelen irányban végzik a műveletet ürítés után, akkor a bacilusok könnyebben bejuthatnak az érzékeny helyekre.

Fontos tanács még az is, hogy soha ne tartsuk vissza a pisilési ingert, lehetőleg mindig próbáljunk azonnal eleget tenni szervezetünk hívószavának.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.