Menü

Szívvédő táplálékaink

Szívünk védelme ma az egyik legfontosabb tevékenység, amelyet az egészséges életmód, táplálkozás keretein belül tehetünk magunkért. Lássuk mivel és hogyan!

A legbanálisabb, mindenki által ismert szívvédő „szer” a vörösbor. A vörösbor csökkenti a szív és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, azt viszont már kevesebben tudják, hogy a sörnek is van hasonló hatása. A sörfogyasztás mérsékli a káros koleszterin szintjén, emellett antioxidáns tartalma is jelentős. Persze a jótékony tulajdonságok mindkét alkohol ital esetében csak mértékkel fogyasztva érvényesek.

A cseresznye az antocianinok révén bír szívvédő hatással, míg a csipkebogyó elsősorban magas C-vitamin tartalma miatt nagyon hasznos. A C-vitamin segíti a vérnyomás szabályozását, erősíti az érfalakat.

A halak az omega-3 zsírsavak miatt népszerűek e tekintetben, a szárnyas húsok pedig a B6-vitamin okán kerülnek be a szívbarát táplálkozás alapvető élelmiszerei közé.

A paradicsomot bizonyos vizsgálatok érelmeszesedés gátlónak tekintik, s így kiemelten ajánlják a fogyasztását. A babot koleszterincsökkentő tulajdonsága miatt mondták ki kívánatos tápláléknak.

A rostdús alma, valamint a flavonoidokban gazdag szőlő szintén szívvédő, utóbbi a vérrögök képződésének a kockázatát is csökkentheti.

Ott van még az olívaolaj, amely kiemelten ajánlott és a fokhagyma, amelynek allin-tartalma révén számos pozitív hatása van szervezetünkre.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.