Menü

Kávézás helyett napozás

A kávé, a koffein rengeteg ember számára a nap igazi elindítását jelenti, de sokan nem tudják, hogy ha nagyon akarjuk, könnyedén helyettesíthetjük a felkelés utáni feketét.

A kávéról, a kávézásról rengeteg szó esik. Korábban sokszor érte kritika a legnépszerűbb élénkítő italt, manapság a legtöbb táplálkozási szakember azt mondja: napi egy-két pohár nem árt, sőt használ is. A fekete teát szintén nagyon sokan fogyasztják nap, mint nap, szintén egészséges italról van szó, persze csakis mértékkel fogyasztva.

De lássuk, mi az, amit konkrétan kapunk ezektől a reggeli ébresztőnek szánt italoktól! A bennük lévő koffein először is élénkíti az agyműködését, a vérkeringést és az anyagcserét. Jót tesz az ereknek, éberré tesz, ugyanakkor megvan az a negatív tulajdonsága, hogy hatása rövid, ráadásul hosszabb távon épp a teljesítőképességet csökkenti. Még hosszabb távon a koffein becsaphatja a szervezetet, amely fáradt, de a szer hatása miatt ezt nem érezzük kellően. Ebből természetesen komolyabb egészségügyi problémák is adódhatnak.

Mint említettük, a fogyasztási határérték alatt maradva ilyen problémáink valószínűleg nem lesznek, ugyanakkor még az az egy reggeli fekete is helyettesíthető azoknak, akiknek van erre igényük és kitartóak, eltökéltek.

Ilyen lehet a reggeli napozás, napfürdő. Elég 15-20 percet, minél több szabad bőrfelülettel, a napon tölteni felkelés után rendszeresen, igaz, ez időjárás és évszakfüggő. A szakemberek szokták tanácsolni a vízfogyasztást, esetleg némi sóval vegyítve, ami energiát adhat a napra. Ajánlják még a karfürdőt (hideg vízben, könyék felett, 30 másodpercig), és a szabad levegős légzőgyakorlatokat.

Persze a kávézást egyik sem fogja kiütni a divatból, de aki életmódot akar változtatni, annak megfelelő alternatívát kínálnak ezek a módszerek.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.