Menü

Mi tegyünk a túlsavasodás ellen?

Időről időre felmerülő téma az emberi szervezet savasságának kérdése. A problémán lehet javítani, de több szakember szerint is ez sokszor csak tüneti kezelés.

Számos olyan praktika van, amellyel segíthetünk szervezetünk túlsavasodásán. Hogy ez mint jelent? PH értéket, azaz akkor számítunk savasnak, ha a vizeletben mért pH 7-es érték alatt van. Sokan ennek, azaz a savasodásnak tulajdonítanak számos egészségügyi problémát.

Ha felborul a sav-bázis egyensúly, azt legegyszerűbb táplálkozással helyrehozni, ami alapvetően helyes, egészséges táplálkozást jelent. Zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű pékárukat, kevés telített zsírsavat, stb... Ezek mellett számos „csodaszer” is rendelkezésre áll, meg ott a szódabikarbóna is, ugyanakkor ezek általában csak tüneti kezelést jelentenek.

Sokkal fontosabb, hogy odafigyeljünk magunkra, nemcsak a táplálkozásra, hanem az élet más területein is. Kisebb a savasodás veszélye, ha nem dohányzunk, kevesebb kávét iszunk, többet vagyunk friss levegőn, és rendszeresen sportolunk. Nem mindegy ugyanis, hogy felborult sav-bázis egyensúlyú ember milyen életkörülmények között tengeti napjait. Mennyit dolgozik, mennyire rohan, mennyire stresszes, mennyire figyel oda önmagára?

Amíg ezekkel a dolgokkal nem vagyunk tisztában, ehetünk akármennyi zöldséget, vagy teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret, csak a felszínt karcolgatjuk, tünetet próbálunk enyhíteni és azt sem mindig sikeresen.

A savasodás inkább tünet, mint ok, és mint ilyen, a hátterét érdemes vizsgálni.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.