Menü

Mellrák elleni küzdelem szűrővizsgálattal

  • Dátum: 2014.10.06., 19:10

A Generali kutatása szerint a magyarországi nők leginkább a daganatos betegségektől tartanak

Október 1-je a mellrák elleni küzdelem világnapja, így ebből az alkalomból a Generali is szeretné felhívni a figyelmet a szűrések fontosságára. A biztosító közelmúltbeli felméréséből kiderül ugyanis, hogy bár a szűrővizsgálatokkal kapcsolatban a hölgyek sokkal tudatosabbak, mint a férfiak – 14%-kal magasabb a női látogatottsági arány, még mindig csak a megkérdezettek 66%-a keresi fel rendeszesen orvosát a megelőzés érdekében.

A mellrák elleni közdelem világnapján egy olyan betegség megelőzésére hívjuk fel a figyelmet, amely csak Magyarországon naponta hat áldozatot követel, és több mint 7000 ezer új beteget regisztrálnak évente hazánkban. Éppen ezért fontos a szűrővizsgálatok rendszeres elvégzése, ugyanis, ha időben felismerik a betegséget, gyógyítható.

A Generali Biztosító nemrég elvégzett reprezentatív felmérésében a különböző betegségekkel kapcsolatos félelmeikről kérdezte a hazai lakosságot. A betegségektől való komoly félelem a megkérdezettek 16%-ára jellemző, leginkább a daganatos megbetegedésektől tartanak, amely aggodalom is inkább a hölgyekre jellemző.

A kutatás a szűrővizsgálatok látogatottsági adatait is vizsgálta: a női válaszadók 66%-a jár rendszeresen valamilyen szűrésre, míg mindez a férfiak esetében csupán 52%.

A korai stádiumban felismert daganatos megbetegedések gyógyíthatók, éppen ezért van kiemelten fontos szerepe a szűrővizsgálatoknak, illetve a könnyen elsajátítható önvizsgálatnak is, melyet akár hetente egy alkalommal érdemes elvégezniük a hölgyeknek.

Az emlőrák esetében az otthon, saját magunkon is elvégezhető szűrés megfelelő elsajátítása az egyik legfontosabb eleme a megelőzésnek. Ugyanakkor orvosi kontrollra – főként 45 éves kor felett – legalább kétévente szükség van. A vizsgálat során a nőgyógyász szakorvosok a tapintással történő vizsgálat mellett mammográfiát, vagyis egy speciális röntgenfelvételt is készítenek. Ezt követően az eredményeket konzultáció keretében értékeli ki a nőgyógyász és a radiológus szakorvos.

Forrás:
Flow PR

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.