Hiba gondolkodás nélkül sportolni
- Dátum: 2014.10.12., 22:07
- edzés, egészség, elképzelés, koncentráció, regeneráció, Sport, tréning
Hiába sportol valaki rendszeresen, ha nem figyel oda arra, hogyan, milyen körülmények között végzi a mozgást. Néhány, aprónak tűnő hiba elronthatja az egész lényegét.
A mozgás lényege a fittség, az egészség és a jó hangulat, voltaképpen az, hogy gondoskodjunk szervezetünk megfelelő állapotáról, miközben még jól is érezzük magunkat.
Igen ám, de ha nem végezzük átgondoltam a gyakorlatokat, választhatunk bármilyen sportot, az ellenkező hatást válthatjuk ki. Ez azért különösen bosszantó, mert mozgunk, sportolunk, igyekszünk pozitív életmódot folytatni és példát mutatni, a célt mégsem érjük el.
Az egyik leggyakoribb probléma a túlerőltetés, túledzés. A sportolás gyakoriságát, intenzitását mindig saját testünk képességeihez kell igazítani. Ez sokszor pofonegyszerű, csak némi odafigyelés szervezetünk jelzéseire, másoknak viszont nem megy könnyen. Utóbbiaknak érdemes szakember segítségét kérniük. A mozgásfajta kiválasztásában és a helyes gyakorlásában egyaránt.
Bármit is sportoljunk, arra elegendő időt és megfelelő energiát kell hagyni. Nem csak átrobogni az edzésen, mint mondjuk egy bevásárláson, hanem megadni a módját az alkalomnak. Energia és idő nélkül ugyanis hosszabb távon nem leszünk képesek megfelelni az elvárásoknak, ami ahhoz vezethet, hogy szépen abbamarad a sportolás. Gondolkodás, elképzelés nélkül nincs sok értelme belevágni a dologba.
Nagyon fontos a bemelegítés és a nyújtás, ahogyan a megfelelő regeneráció is. Ha úgy érezzük, a kelleténél fáradtabbak vagyunk, pihenjük ki, megelőzendő a sérüléseket.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?