Menü

Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés

Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.

Manapság már rengeteg immunerősítő készítmény kapható a háziállatok részére, amelyek hasznosak lehetnek, hogy kedvenceink jól viseljék a téli időjárás viszontagságait. Mert bizony ők is megbetegedhetnek, megfázhatnak – sokan nem tudják, hogy az emberekhez hasonló problémák léphetnek fel náluk is. Külön kockázatot jelent, hogy sokszor később vesszük észre rajtuk a betegséget, és mivel nehezen megállapítható a pontos probléma, ezért a gyógyítás is keményebb dió. Érdemesebb hát inkább a megelőzésre hangsúlyt fordítani.

Ez ügyben kérjük az állatorvos, állatpatikus tanácsát, ugyanis nem könnyű választani a piacon lévő sok-sok készítmény közül. Ezek adagolása pedig testsúlytól, vagy egészségi állapottól függően eltérő lehet, tehát mindenképpen érdemes szakemberrel konzultálni vásárlás előtt. Jó hír, hogy akár homeopátiás immunerősítő készítmények is rendelkezésünkre állnak, ha az állat szervezetét szeretnénk felerősíteni.

Az állatok immunerősítése különösen fontos azokban az időszakokban, amikor szervezetük extra terhelésnek van kitéve, például műtétek, vemhesség, szoptatás idején. Sok esetben ezek a készítmények csökkentik az egyéb gyógyszerek káros mellékhatásait, így érdemes rá áldozni egy gyógyszerkúra idején is. A vitaminok sokféle formában rendelkezésre állnak: jutalomfalat-szerű tabletták, ivóvízbe tehető cseppek, vagy vízben feloldható porok is kaphatóak. Könnyedén meg tudjuk tehát találni azt, amelyet a házi kedvencünk is elfogad. 

Fotó:
pixabay.com

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.