Menü

Megelőzünk, vagy kezelünk?

  • Dátum: 2015.03.03., 08:19

Örök kérdés, hogy a megelőzésre, vagy a kezelésre érdemes nagyobb gondot fordítani a meghűlésnél, megfázásnál. Aki rávágja, hogy az előbbire, az sem biztos, hogy valójában azt teszi. A kérdés pontosabban az, hogy melyik módszer, mire jó.

Az biztos, hogy érdemes minden óvintézkedést megtenni annak érdekében, hogy a különböző betegségek elkerüljenek minket. A nátha, vagy influenza esetében ilyen a gyakori kézmosás, vagy az, hogy óvakodunk a túlzsúfolt helyektől, az érintéstől, vagy szedjük a vitaminokat. Érdekesség, hogy a C-vitamin esetében megállapították azt, hogy a megelőzésben nem segít, viszont a gyógyulásban igen, azaz a közkedvelt módszer inkább már a kezelés kategóriába tartozik. Igaz, sokkal eredményesebben hat, ha már a megbetegedés előtt is szedtük.

A sok folyadékfogyasztás is ajánlott a mindennapokban, ám megelőzésre ez sem túl hatékony, annál inkább jót tesz a betegséggel harcoló szervezetnek

A tea és a méz, illetve ezek kombinációja szintén akkor fejtik ki igazán jótékony hatásukat, ha már ledöntött lábunkról a probléma.

A másik tábort erősíti az alma, a gyümölcs remek összetevőinek hála rendszeres fogyasztással segíthet a megelőzésben. A gyógyulásban kevésbé.

Aztán számos olyan módszer van, amely bizonyítottan hatástalan, viszont nem is árt.

A konklúzió az, hogy tegyünk meg minden tőlünk telhetőt a megelőzés érdekében, de olyan praktikákat ne vessünk be, amelyek a gyógyulásban segítenek. Legalábbis egészen addig, amíg meg nem betegedtünk.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.