Menü

Közeleg a parlagfű szezonja

Hamarosan indul a parlagfűszezon, amelynek természetesen senki nem örül túlságosan. A növény pollenjét az elmúlt napokban már szerte az országban mérték a levegőben, de az értékek még nem értek el magas koncentrációt. A kánikulát követő enyhébb, csapadékosabb napok szintén elterelhetik a figyelmet a problémáról, pedig jobb, ha nem feledkezünk meg róla.

Legalábbis az, aki kiemelten érzékeny rá. A szakemberek azt tanácsolják, hogy az allergiások még azelőtt kezdjék el szedni gyógyszerüket, mielőtt az első tünetek megjelennének. Így jobb eséllyel vészeljük át a nehezebb napokat, sőt kis szerencsével akár az egész szezont megúszhatják. Sajnos a parlagfű szezonja hosszú, augusztus elejétől/közepétől akár késő őszig is eltarthat.

Azok, akiknél még nem diagnosztizáltak allergiát, de rendszeresen jelentkeznek az orrfolyásos, tüsszentéses, szemviszketéses tünetek, mindenképpen forduljanak orvoshoz, elsőre semmiképpen sem érdemes a vény nélküli gyógyszerek között válogatni. 

A gyógyszerek mellett természetesen az allergiások sok minden mást is tehetnek közérzetük, állapotuk javítása érdekében. Ilyen például a gyakori hajmosás, a szabadban tartózkodás időpontjaira való odafigyelés, vagy a különböző ételek okozta keresztallergia kialakulásának megelőzése.

Fotó:
Pixabay.com

 

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.