Menü

Filteres tea? Nem biztos, hogy jó ötlet

A teáról elsősorban az egészség jut eszünkbe, arra asszociálunk, hogy a teát kortyolgatva egészséges italt juttatunk a szervezetünkbe. Sajnálatos módon ez nem biztos, hogy így van, legalábbis attól függ, hogy milyen módon isszuk a teát.

A teafiltert ugyanis fehérítik, és ehhez általában klórt, vagy klórt tartalmazó vegyületet használnak. Arról nem is beszélve, hogy a filteres teákba a legtöbb esetben a „hulladék anyagok” kerülnek: azok az apró darabok, morzsalékok, amiket a minőségi teákhoz már nem tudnak felhasználni. Látszólag kényelmes megoldás a teafilter: csak belelógatjuk az italunkba, majd kidobjuk… De biztos, hogy ez kell nekünk?

Az még egy dolog, de szintén nem örömteli, hogy teafilter felesleges hulladékot termel. A teafű önmagában komposztálható lenne, és semmi szükség filterre ahhoz, hogy könnyedén és gyorsan főzzünk finom teákat. Az viszont még sajnálatosabb, hogy gyakran nem is egészséges a filteres tea, nem csak a filter miatt, hanem azért, ami benne van.

A filter ugyanis „ápol és eltakar”: azt hisszük, csak azért ennyire apró a filter tartalma, mert máshogy nem férne bele a kis tasakba. Ez éppen fordítva van. Hazánk egyik legismertebb teagyártó- és forgalmazó vállalkozása azt nyilatkozta, hogy a filteres gyümölcsteák legnagyobb része egy fafajta fűrészporából készül, amit aromával ízesítenek - aminek természetesen semmi köze a gyümölcshöz, vagy bármilyen ízhez, aminek nevezik.

Nos, ezek után mindenki döntse el maga, hogy mit szeretne inni: ízesített fűrészport, vagy valódi növényekből készült teát? Nem érdemes lemondani az egészséges italokról a látszólagos kényelem érdekében. Használjunk teatojást, vagy áztassuk simán a kancsóban a teafüveket, gyógynövényeket, gyümölcsöket, majd egy szűrőn keresztül öntsük a poharunkba. Ennyire egyszerű, kérdés akkor, hogy minek ehhez filter?

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

Mi zajlik egy gyilkos tinédzser fiú lelkében?

A Kamaszok (Adolescence) egy drámába bújtatott pszichológiai horror. Mi lenne ha kiderülne, hogy egy rendes, magának való tizenéves fiút brutális gyilkossággal vádolnak meg? Mi van akkor, ha az emberölés indítéka a manoszféra és az Andrew Tate-féle toxikus gondolkodás? Avagy tényleg ennyire nem értjük és látjuk át a tinik világát.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.