Menü

Filteres tea? Nem biztos, hogy jó ötlet

A teáról elsősorban az egészség jut eszünkbe, arra asszociálunk, hogy a teát kortyolgatva egészséges italt juttatunk a szervezetünkbe. Sajnálatos módon ez nem biztos, hogy így van, legalábbis attól függ, hogy milyen módon isszuk a teát.

A teafiltert ugyanis fehérítik, és ehhez általában klórt, vagy klórt tartalmazó vegyületet használnak. Arról nem is beszélve, hogy a filteres teákba a legtöbb esetben a „hulladék anyagok” kerülnek: azok az apró darabok, morzsalékok, amiket a minőségi teákhoz már nem tudnak felhasználni. Látszólag kényelmes megoldás a teafilter: csak belelógatjuk az italunkba, majd kidobjuk… De biztos, hogy ez kell nekünk?

Az még egy dolog, de szintén nem örömteli, hogy teafilter felesleges hulladékot termel. A teafű önmagában komposztálható lenne, és semmi szükség filterre ahhoz, hogy könnyedén és gyorsan főzzünk finom teákat. Az viszont még sajnálatosabb, hogy gyakran nem is egészséges a filteres tea, nem csak a filter miatt, hanem azért, ami benne van.

A filter ugyanis „ápol és eltakar”: azt hisszük, csak azért ennyire apró a filter tartalma, mert máshogy nem férne bele a kis tasakba. Ez éppen fordítva van. Hazánk egyik legismertebb teagyártó- és forgalmazó vállalkozása azt nyilatkozta, hogy a filteres gyümölcsteák legnagyobb része egy fafajta fűrészporából készül, amit aromával ízesítenek - aminek természetesen semmi köze a gyümölcshöz, vagy bármilyen ízhez, aminek nevezik.

Nos, ezek után mindenki döntse el maga, hogy mit szeretne inni: ízesített fűrészport, vagy valódi növényekből készült teát? Nem érdemes lemondani az egészséges italokról a látszólagos kényelem érdekében. Használjunk teatojást, vagy áztassuk simán a kancsóban a teafüveket, gyógynövényeket, gyümölcsöket, majd egy szűrőn keresztül öntsük a poharunkba. Ennyire egyszerű, kérdés akkor, hogy minek ehhez filter?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

A sokoldalú rozmaring

A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.