Menü

Filteres tea? Nem biztos, hogy jó ötlet

A teáról elsősorban az egészség jut eszünkbe, arra asszociálunk, hogy a teát kortyolgatva egészséges italt juttatunk a szervezetünkbe. Sajnálatos módon ez nem biztos, hogy így van, legalábbis attól függ, hogy milyen módon isszuk a teát.

A teafiltert ugyanis fehérítik, és ehhez általában klórt, vagy klórt tartalmazó vegyületet használnak. Arról nem is beszélve, hogy a filteres teákba a legtöbb esetben a „hulladék anyagok” kerülnek: azok az apró darabok, morzsalékok, amiket a minőségi teákhoz már nem tudnak felhasználni. Látszólag kényelmes megoldás a teafilter: csak belelógatjuk az italunkba, majd kidobjuk… De biztos, hogy ez kell nekünk?

Az még egy dolog, de szintén nem örömteli, hogy teafilter felesleges hulladékot termel. A teafű önmagában komposztálható lenne, és semmi szükség filterre ahhoz, hogy könnyedén és gyorsan főzzünk finom teákat. Az viszont még sajnálatosabb, hogy gyakran nem is egészséges a filteres tea, nem csak a filter miatt, hanem azért, ami benne van.

A filter ugyanis „ápol és eltakar”: azt hisszük, csak azért ennyire apró a filter tartalma, mert máshogy nem férne bele a kis tasakba. Ez éppen fordítva van. Hazánk egyik legismertebb teagyártó- és forgalmazó vállalkozása azt nyilatkozta, hogy a filteres gyümölcsteák legnagyobb része egy fafajta fűrészporából készül, amit aromával ízesítenek - aminek természetesen semmi köze a gyümölcshöz, vagy bármilyen ízhez, aminek nevezik.

Nos, ezek után mindenki döntse el maga, hogy mit szeretne inni: ízesített fűrészport, vagy valódi növényekből készült teát? Nem érdemes lemondani az egészséges italokról a látszólagos kényelem érdekében. Használjunk teatojást, vagy áztassuk simán a kancsóban a teafüveket, gyógynövényeket, gyümölcsöket, majd egy szűrőn keresztül öntsük a poharunkba. Ennyire egyszerű, kérdés akkor, hogy minek ehhez filter?

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.