Menü

Kockázatos gyerekvitaminok

Melyik szülő ne akarná megóvni a gyermekét a téli betegségektől, az óvodákban, iskolákban és az egyéb környezetünkben található vírusoktól és baktériumoktól? A gyümölcsök és a megfelelően réteges öltözködés mellett nem hiába érezzük úgy, hogy szükség van a vitaminpótlásra. A gyerekek azonban nem arról híresek, hogy szeretik bevenni a különböző tablettákat, vagy vitaminitalokat, ezért a gyártók igyekeznek kielégíteni a speciális igényeket.

Így kerültek a polcokra a gumicukor formát öltő gyerekvitaminok, vagy az egyéb, aranyos kisállatos köpenyben megbújó kicsiknek szánt vitaminkészítmények. Érdekes információ, hogy a felmérések szerint míg a legtöbb szülő nem szívesen ad gumicukorkát a gyerekének, addig a gyógyszergyártókban teljesen megbíznak (mondván, hogy a gyerekeknek biztos csakis egészséges készítményeket forgalmaznak), és a gumicukor formába öntött vitaminnal szemben már nincs ellenvetésük. Vajon igazuk lehet…?

Sajnos azt kell mondanunk, hogy nem minden esetben. Jó néhány vitaminkészítmény olyan összetevőket tartalmaz, amit az egészségtudatos szülők nem szívesen adnának a csemetéiknek. Csakhogy nem könnyű eligazodni a különböző összetevők között. A listát olvasgatva mindegyik vitaminban lévő anyag hasonlóan idegennek hangozhat.

Mit tehetünk akkor? Nem elég egyszerűen megbízható gyártót választani, a biztonság kedvéért inkább ellenőrizzük le egyenként a megvásárolni kívánt készítmények tartalmát! Mi más lenne ebben a segítségünkre, mint az internet… Nem is tehetünk mást, mert szakértelem hiányában nehéz megmondani, hogy az adott összetevő valóban egy egészséges tápanyag-e, vagy csak egy olyan adalékanyag, ami a készítményt megfelelő íz- és formavilágba öltözteti a gyermekek számára.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.