Menü

Ékszereink tisztítása házilag

Ha azt szeretnénk, hogy ékszereink hosszú ideig szépek és csillogóak maradjanak vigyáznunk kell az épségükre és gondot kell fordítanunk a tisztán tartásukra. Ha szívesen viselnek ékszereket a kedves olvasóink, akkor a következő tippek jól jöhetnek számukra.

Hogyan vigyázzunk ékszereinkre, hogyan óvhatjuk meg őket, miként végezzük el a tisztítást?

Első és legfontosabb tanács, hogy amikor lakásunkat takarítjuk, vegyük le ékszereinket, s akkor is tegyük ezt, ha fürdünk, zuhanyzunk, sportolunk, úszunk, strandolunk vagy szaunázunk. Sok esetben balesetveszélyes is a használatuk. Lefekvés, alvás előtt szintén a legjobb, ha szintén levesszük az ékszereinket. Parfüm, testápoló sem tesz jót az ékszereknek.

Legjobb a tárolásra egy erre a célra tartott ékszeres doboz, ahol fix helyen tárolhatjuk csecsebecséinket és ahol mindig megtaláljuk őket.

Nézzünk néhány tisztítási tippet!

Az aranyékszerek sokkal szebben fognak csillogni, ha cukros vízbe tesszük őket néhány percre, de hatásos az ecetes rongy használata is. Az ezüstöt is tisztíthatjuk ecet segítségével, ahogy szódabikarbónával is. Tegyük a szódabikarbónát egy fogkefére és dörzsöljük át vele az ezüstékszereket.

Az ezüstözött ékszer feketedése amiatt következik be, hogy nedvesség hatására a levegő kéntartamával a felületen ezüst-szulfid keletkezik. A legegyszerűbb módszer az ezüst fogkrémmel történő tisztítása.

Miért oly népszerű a fogkrém erre a célra?

A fogkrém olyan apró szemcséket tartalmaz, hogy eltávolítja az ezüst-szulfid réteget és fényesíti az ékszert, a célra bármilyen fogkrém megfelel.

A réz ékszereket legjobb, ha légmentesen záródó fa, üveg, porcelán dobozkában vagy kis tépőzáras zacskóban tároljuk.

A vörösréz ékszereket 10%-os ecettel tisztíthatjuk 1:2-es arányban (1 rész ecet, 2 rész víz).

Az ametiszt, a gyöngyház, a türkiz és a topáz a napsugarak hatására veszítenek a színükből, ezért ezeket a köveket ne tegyük ki lehetőleg a közvetlen napfénynek.

Ha drágaköves ékszereink vannak, ezek tisztítását bízzuk szakemberre, ne próbálkozzunk otthoni módszerekkel, vagy vásároljunk speciális ékszertisztító kendőt, mely már több webáruházban kapható.

Remélhetőleg ezekkel a tanácsokkal és ezzel az összefoglalóval hasznos és praktikus, egyszerű tippeket, tanácsokat adtunk ékszereik megfelelő tárolásához és tisztításához.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.