Menü

Mit, mivel, hogyan? 2.- Nagytakarítás

  • Dátum: 2013.03.20., 08:53

Bár a tél még igencsak visszakacsint időjárásunkba, mégis lassan itt a tavaszi nagytakarítás ideje. Összeszedtünk néhány bútorápolási és egyéb tisztítási praktikát, jelszavunk egyszerűen és természetesen.

Lássunk tehát néhány tippet a különböző felületek hatékony tisztítására!
Lenolaj és, vagy almaecet segítségével újjá varázsolhatjuk bútorainkat. Puha ronggyal és az előbb említett anyagokkal fényezzük át bútorainkat! Ha fa felületről ragasztott papírt szeretnénk eltüntetni, kapargatás helyett, használjunk egy kis olajt. Régi ékszereket, de még fényét vesztett műanyaglapot is kezelhetünk fogkrémmel, aminek fényező hatása van. Krómfelületeket szalmiákszeszes kendővel érdemes tisztítani, így nem karcolódik meg, és csillogó lesz. Bőrből készült bútorainkat lenolajjal és ecetes oldattal ápolhatjuk és tisztíthatjuk.

A nagytakarítás során a szőnyegtisztítás is kardinális kérdés lehet. Kevesen tudják csak, hogy a borotvakrém kitűnő folteltávolító, a hab felszívódása után, vízzel mossuk le a foltot. Langyos, ecetes vízzel keféljük át alaposan a fakó szőnyeget. Hagyjuk megszáradni, a színek ismét üdén ragyognak majd. Ha rágógumi kerülne szőnyegünkre, jégkockát tegyünk rá, ha megfagyott, megszilárdult a folt könnyedén eltávolítható.
Végezetül néhány tippet szedtünk össze az ablaktisztítással kapcsolatban. Ne használjunk szappant üveg felületre, mert nyomot hagy. Meleg vízbe tehetünk szalmiákszeszt és ecetet, ilyen módon hatásos ablaktisztító oldat készíthető. Áttörléshez használjunk újságpapírt jobb és olcsóbb, mint a törlőkendő, fényesít, és nem szöszöl.

Ez a néhány tisztítási praktika, ötlet jól jöhet minden háztartásban, nincs szükség sem speciális eszközökre, sem drága és szennyező tisztítószerekre. Bátran nyúljunk vissza a régi, jól bevált és természetes tisztító anyagokhoz, valamint módszerekhez!

Fotó:
sxc.hu

Sorozatunk előző része:

Mit, mivel, hogyan?1.-Folttisztítás természetesen

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?