Menü

Profi edzéssel kerülj formába a nyárra

  • Dátum: 2014.02.19., 09:52

A tavasz közeledtével egyre többen keressük fel az edzőtermeket: diétával és intenzív edzésprogrammal igyekszünk formába kerülni a nyári szezonra. A rendszeres testmozgás mindig jó és hasznos, de mire érdemes odafigyelni annak érdekében, hogy a tavaszi edzés tényleg hatékony legyen és az edzésprogram végére valóban el is érjük a kitűzött célokat? Erről kérdeztük Schönekker Lászlót, a BioTech USA sport, és - táplálkozás szakértőjét.

A nyári szezon közeledtével egyre többen jönnek le az edzőterembe azt remélve, hogy ha rendszeresen mozognak, akkor nyárra úgy fognak kinézni, mint aki egy testépítő magazinból lépett ki. Hozzám, mint szakedzőhöz is sokan fordulnak olyanok, akik szeretnének formába kerülni, izmosodni. Az első ilyen alkalommal mindenkivel leülök és megbeszélem, hogy mit szeretne elérni és hogy ehhez milyen étrend és edzésterv szükséges. Fontos tudni ugyanis, hogy a vágyott alak eléréséhez, az izomnöveléshez nem elég hetente többször sportolni, hanem a táplálkozásra is nagyon komolyan oda kell figyelni.  Az, hogy mit eszünk nagyban meghatározza azt is, hogy milyen ütemben és hogyan alakul a testünk. A szép és tónusos alak eléréséhez minőségi tápanyagbevitelre van szükség, hogy az izomzatnak legyen miből táplálkoznia. Ezt leghatékonyabban egy minőségi fehérje rendszeres fogyasztásával érhetjük el.

Mivel a tömeggyártott, boltban kapható élelmiszerekkel nehéz a fehérje igényünket kielégíteni, ezért érdemes jó minőségű, tiszta fehérje forrással kiegészíteni azt. A fehérje hozzájárul az izomtömeg növekedéséhez és támogatja az izomtömeg és a normál csontozat fenntartását is. Ezzel olyan civilizációs megbetegedések megjelenését minimalizálhatjuk, mint a csontritkulás vagy az izomsorvadás.

Ne feledjük azt sem, hogy az izomzat esetében a minőség fontosabb, mint a mennyiség, hiszen a súlynövekedés nem feltétlenül jelent egyet a minőségi izomtömeg növekedéssel.  Azt gondolom, hogy az ISO WHEY ZERO prémium kategóriás fehérje tökéletes választás, hiszen tudatos edzés mellett hatékonyan járul hozzá az izomtömeg növekedéshez és a csontok megfelelő működését is javítja. A termék  transzzsír, aszpartám és laktózmentes, kiemelkedő BCAA és L- Glutamin tartalma miatt kiváló választás akár szénhidrátmentes diéta vagy szálkásítás idejére is.

Szakedzőként mindenkinek azt tanácsolom, hogy tudatos mozgástervvel és megfelelő étrend kialakításával vágjon bele a tavaszi edzéstervbe, hogy a vágyott fizikum és forma a nyár beköszöntével ne csak álom maradjon. Nincs olyan cél, amit elszántsággal, akaraterővel és kitartással ne lehetne elérni, legyen szó munkáról, vagy akár az álomalak eléréséről. A formába kerüléshez mindenkinek nagyon sok sikert kívánok!

Forrás, fotó:
Eurolex Consulting

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.