Menü

Idén is választanak Aranyanyut

Óriási szükség van a nők elismerésére azokban az időkben, amikor még mindig ott tartunk, hogy a nők önbizalma és fizetése alacsonyabb férfitársaiknál, de nem így a befektetett munkaórájuk… Általánosan véve a nők kevesebb elismerést kapnak amiatt, hogy a vezető pozíciókat, a felelősebb beosztásokat nagyobb arányban foglalják el a férfiak.

A nők munkája gyakran „láthatatlan”, általánosítva rájuk jellemzőbb is, hogy szó nélkül, szerényen, hirdetés nélkül teszik a dolgukat. Mégis, amit véghez visznek, az hatalmas - éppen az ilyen hölgyeket keresi és találja meg a Richter Aranyanyu díja.

Idén négy kategóriában adnak át elismeréseket: egészségügyi szakdolgozó, orvosnő, pedagógus, valamint szociális területen dolgozó szakemberek kaphatnak díjakat. A véghajrában kategóriánként négy kiváló nőre, asszonyra voksolhatunk. A választás nem könnyű, tekintve hogy minden egyes történetet olvasva úgy gondoljuk: ez a nő megérdemli az elismerést. Mi alapján válasszunk? Ez aztán a bőség zavara, de hallgassunk a szívünkre!

Mindenesetre biztos, hogy itt már a jelölés önmagában is kitüntetés, amely jelzi: ezek a kiváló nők szinte erőn felül, szívből dolgoznak a környezetükben élőkért. Tiszteljük meg őket a szavazatunkkal! A szakmai zsűri is említésre méltó, hiszen olyan elismert hölgyeket tudhatunk közöttük, mint Dobó Kata, Rácz Zsuzsa, vagy Kriston Andrea. Szavazásra fel, látogassanak el a www.aranyanyu.hu weboldalra!

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?