Menü

Anya, melegem van!

Alapjaiban, szeretem és jól bírom a hőséget és a nyarat, de tény, hogy olykor elképesztően meleg napokat élünk. Beköszöntött az igazi kánikula. Az időseket éppúgy megviseli, mint a gyerekeket. Nehéz sokszor elviselni, de néhány tipp segítségével talán könnyebben átvészelhető!

Nem ülhetünk egész nap egy légkondis irodában, s sajnos nem tehetjük meg azt sem, hogy hetekre nyaralni megyünk, hogy a medencénél süttessük magunkat. Van az a meleg, amikor már nem érdekel a divat és, hogy, hogy nézek ki, csak feltűzöm a hajam és a legkényelmesebb ruhákat veszem fel. Tombol a kánikula.

Elviselhetőbbé tehetjük a forró napokat, ha ügyelünk arra, hogy elegendő mennyiségű vizet igyunk. Ez nagyon fontos! Az első és legfontosabb dolog, amit a testedért és a szervezetedért megtehetünk, főleg nyáron, hogy sok folyadékot iszunk. Legegyszerűbb megoldás, ha mindig van a táskánkban egy fél literes flakon. Én már csak akkora táskát vagyok hajlandó megvenni, amibe egy kis ásványvizes palack is belefér. Vagy inkább kettő, hiszen a fiaim is tudják, hogy nálam, mindig van víz.

A kedvenc tippem az az, hogy maradjunk otthon. S, valóban! Néha nincs is annál jobb, én szívesen töltöm otthon a kánikulát a déli órákban, futni korán megyek, sétálni, játszóterezni a gyerekekkel meg estefelé, a legjobb otthon ejtőzni napközben, lehúzott redőnyökkel, újsággal a kanapén. Miközben a gyerekek csendben és békésen eljátszanak. Igen, ezt ebben a sorrendben, így el bírnám viselni. De sajnos, ez nagyon ritkán van így.

Ha kimegyünk, használjunk naptejet. Védjük a bőrünket az esetleges káros UV-sugaraktól, amely miatt később nagyon hálásak leszünk. Ha kint kell lennünk a kánikulában, kenjük be magunkat vékonyan, mindenütt egy kis naptejjel. A gyermekek vékony és érzékeny bőre fokozott védelmet igényel, náluk magas faktorszámú naptejet alkalmazzunk, minimum 30, de inkább 50 faktorszámú készítményt vásároljunk!

Figyeljünk a háziállatokra! Nem csak magunkra kell figyelnünk, hanem a házi kis kedvencekre is. Cseréljük gyakran a vizüket, ne adjunk rájuk ruhákat és ne engedjük őket a forró aszfaltra.

Ismerjük a teendőinket hőguta, napégés esetén! Amikor leégünk, a bőr kipirosodik és érzékennyé, fájdalmassá válik. Mérsékelt napégés során, ha nem képződnek hólyagok, a hideg vizes zuhany vagy borogatás hoz gyors enyhülést. A hűsítő, napozás utáni gélek, krémek, spray-k is sokat segíthetnek.

Nem feltétlen tanácsos jéggel hűteni a forró bőrt. Egy tanulmány arról számol be, hogy égési sérülés esetén a jegelés okozta a legnagyobb károsodást. Megfigyeléseik szerint, közvetlenül a napégés után a jégkocka használata a megégett felületen fagyást okozhat, roncsolva a bőrt. A megfelelő kezelést a folyó hidegvízzel való hűtés jelenti.

Minden elővigyázatosság esetén is előfordulhat, hogy valaki hőgutát, napszúrást kap. Ennek tünetei: magas testhőmérséklet, kivörösödött bőr, gyenge vagy szapora pulzus, sekélyes vagy gyors légzés, hányás, rohamok, vagy zavart tudatállapot. Ha bármi ilyet tapasztalunk, azonnal hívjuk a mentőket, addig pedig hideg vizes törölközővel enyhítsük a panaszokat.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.