Menü

Három recept szilvával

Október közepére elérkezett az igazi ősz, ami egyet jelent a színpompában úszó természettel és a rengeteg ízletes őszi gyümölccsel. A következő három recept az őszi gyümölcsök királynőjének, a szilvának különböző felhasználásához kapcsolódnak.

Vaníliás fahéjas szilvakrém leves

Az első recept egy hideg krémleves, ami talán kicsit idegen az őszi hangulatunktól, de az ízvilága annál érdekesebb és gazdagabb!

Hozzávalói:

fél tasak vaníliás pudingpor

5 dl víz

200 ml főzőtejszín

1 kávéskanál fahéj

1,5 evőkanál nádcukor

1 közepes darab alma

7 közepes darab szilva

Első lépésként hámozzuk meg az almát, majd a szilvákkal együtt vágjuk fel kisebb darabokra, hogy megpuhuljanak. Pakoljuk egy edénybe és tegyük hozzá a víz, a nádcukrot és a fahéjat, majd forraljuk fel. Keverjük össze a pudingport, a tejszínt és a vaníliás cukrot, majd amikor forr a víz, adjuk hozzá a készülő leveshez.

Az elkészült levest először hűtsük le, majd ha teljesen kihűlt tálalhatjuk is! A díszítésnél legyünk kreatívak, dobjuk fel még szilvával és más bogyós gyümölcsökkel is!

Morzsás-szilvás lepény

Egy igazi egyszerű, mégis nagyszerű desszert-recept, amit szinte minden alkalomra elkészíthetünk.

Hozzávalói:

300 g finomliszt

175 g cukor

4 evőkanál margarin

60 dkg szilva

4 evőkanál cukor

őrölt szerecsendió és fahéj

A gyümölcsöt megtisztítjuk és kimagozzuk, majd kockákra szeleteljük és megszórjuk a négy evőkanál cukorral, a fahéjjal és szerecsendióval ízlés szerint és állni hagyjuk.

Egy másik tálba szitáljuk a lisztet és a cukrot és a hideg margarint kockára szelve adjuk hozzá. A zsemlemorzsa állag eléréséig morzsoljuk a tésztát, fontos, nem kell összeállnia!

A morzsát a lecukrozott és a sütőedény aljába tett szilvára szórjuk, majd 180 fokos, előmelegített sütőben sütjük meg.

Szilvás gombóc

A harmadik recept igazi klasszikus, mindenki kedvence. Így készítheted el egyszerűen a szilvás gombócot!

Hozzávalók:

4dl víz

1 csipet só

4 evőkanál olaj

1 evőkanál porcukor

25 dekagramm liszt

1 darab tojás

8 db szilva

cukor

fahéj

zsemlemorzsa

olaj

A megtisztított, félbe vágott, magtalan szilvákat egy tálba tesszük megszórjuk őket cukorral és fahéjjal és pihenni hagyjuk.

Ezután a zsemlemorzsát kis olajon megpirítjuk és ezt is félretesszük.

Vizet forralunk, amihez olajat, sót, cukrot adunk, és hozzáadjuk a lisztet, amit gyors mozdulatokkal elkeverünk, hogy ne legyen csomós.

A csomómentes masszát leemeljük a tűzről, beleütjük a tojást, amit szintén gyors mozdulatokkal elkeverünk. Hűlni hagyjuk, majd ha már kellően kihűlt, kis gombócokat formázunk, amiket kilapítunk, belehelyezünk egy fél szilvát és beburkoljuk a tésztával.

Forrásban lévő vízbe tesszük a gombócokat, amint a víz felszínére jöttek kivesszük őket és a pirított zsemlemorzsára téve porcukorral tálaljuk.

Sipos Zsófia

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.