Menü

Leves minden nap? Jó ötlet!

Első nap: kelkáposztaleves

A káposzta nagyon sok rostot tartalmazó zöldség, levesben pedig ráadásul kellőképpen meg is tud puhulni. A leveshez nincs másra szükség, mint kellevelekre, köménymagra, sóra, borsra, és az íz kedvéért sárgarépára és zellerre. Ezeket puhulásig kell főzni. Ízlés szerint sovány tejfölt is keverhetünk bele. Ha zöldségben gazdagon készítjük, akkor nemcsak egészséges lesz, de laktató is.

Második nap: csirkeraguleves

Csak egy kisebb csirkemellre, répára, zellerre, petrezselyemgyökérre és -zöldre lesz szükségetek hozzá. Kevés olíván kell megpárolni a húst és a zöldségeket, hogy a vitaminok kioldódjanak benne. Ezután vízzel felengedve, megsózva és borsozva puhára főzzük a hozzávalókat. Ha kész, tárkonnyal és citromlével is feldobhatjuk.

Harmadik nap: sajtkrémleves

A harmadik nap az egyik mélypontja a diétáknak, a kezdeti nehézségek általában itt ütköznek ki. Ezért egy kevésbé bonyolult levesre van szükség. A sajtkrémleveshez szükség van sovány sajtkrémre és szárított zöldségekre. Nagyjából tíz perc elkészíteni, és rendkívül ízletes.

Negyedik nap: fahéjas almaleves

Vigyünk egy kis izgalmat a diétánkba! Hámizzunk meg három nagyobb almát és vágjuk kockákra. Fahéjjal, szegfűszeggel, kevés édesítővel vagy cukorral ízesítsük, és hagyjuk főni. A végén növényi tejszínnel még különlegesebbé tehetjük, ráadásul így jobban el is telít.

Ötödik nap: köménymagos burgonyaleves

Az egész köményt jól felforraljuk vízzel, megsózzuk, majd a kockára vágott burgonyát és répát belefőzzük. Nagyon egyszerű, de a burgonya miatt nagyon laktató is.

Hatodik nap: brokkolikrémleves

A brokkolirózsákat sárgarépával, fehérrépával, zellerrel együtt feltesszük főni, majd ízesítjük egy kis sóval, köménnyel. Ha minden megpuhult, botmixerrel összedolgozzuk.

Hetedik nap: tyúkhúsleves

A hetedik nap megkoronázza a hétnapos diétát. Ahány ház, annyiféle húslevest főzünk. Rengetegféle zöldséget főzhetünk bele, és a csirke bármely részét felhasználhatjuk. Igazi házias íz.

A levesdiéta jót tesz az emésztésnek, garantálja a helyes folyadékbevitelt, emellett tisztítókúrának sem utolsó. Ha pedig elkezdenéd, már van is egy lista, amit követhetsz.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.