Menü

A cukorbetegség lelki okai

A cukorbetegségnek a köztudott oka az inzulin hiánya, illetve az inzulinhatás elmaradása. Ez a betegség egyfajta anyagcserezavar, melyben a hasnyálmirigy nem termel inzulint, vagy a sejtek nem képesek a cukor felvételére. Az 1-es típusú cukorbetegség leginkább a gyermekekre, fiatalokra jellemző, míg a 2-es típusú inkább az idősebbeket érinti. A betegség szorosan összefügg a helytelen táplálkozással, a mozgásszegény, egészségtelen életmóddal.

Nagyon sok orvos egyetért abban, hogy a testi problémák mögött lelki „jelenségek” húzódnak meg, és nagyon sok esetben a betegségek az elfojtott, ki nem mondott érzelmekről, problémákról árulkodnak. Érdemes odafigyelni ezekre a jelekre, hogy időben változtassunk a gondolatainkon, hozzáállásunkon. A jelek figyelmeztetések arra, hogy életünkön mielőbb változtatnunk kell. Azt jelzik ezek a gondok, hogy a lelkünkben felborult a rend, és megszűnt a harmónia.

Ha ismerjük a betegségek lelki oldalát, gondolataink megváltoztatásával megteremthetjük a testi-lelki egyensúlyt. Ma már egyre többen elismerik, hogy az egészség nem csupán testünk helyes működését mutatja, hanem a testi-lelki harmóniát is. A világhálón kutakodva nagyon sokat lehet olvasni arról, hogy mely betegségek milyen lelki eredetű dolgokra vezethetők vissza, az allergiától a gyomorbetegségekig, érdemes szabadidőnkben tanulmányozni ezeket.

A pszichoszomatika kimondja, hogy nincs a testnek semmi olyan baja, amely ne a lélekből eredne. Mint mindennek, a cukorbetegségnek is van lelki oka. A betegség lelki oldalát tekintve az egyik fő ok a depresszió, szorongás, hormonális, idegrendszeri és immunrendszeri problémák. A lelki eredetű problémák nem egyik napról a másikra alakulnak ki, általában már évek, nem ritkán évtizedek óta fennállnak, s előbb-utóbb valamilyen betegség formájában jelennek meg.

A cukorbetegség sajnos nem gyógyítható, de pozitív gondolkodással ebben az esetben is sokat tehetünk a javulásért, gyógyulásért. A cukorbeteg valószínűleg több bánatot élt át az életében, ami miatt megkeseredett, és ezt próbálja kompenzálni a cukros édességekkel. Hatalmas szeretet-és „gyengédségéhsége” van. Ha gyermekkorban alakul ki a diabétesz, akkor arra utalhat, hogy a gyermek több harmóniára vágyik a családjában, vagy beilleszkedési problémákkal küzd. Az idősek az öregség és az elmúlás közeledtét érezve válnak szorongóvá, örömtelenné, ráadásul egyre több számukra fontos embert is elvesztenek.

A pajzsmirigy betegségekhez hasonlóan a diabétesztől szenvedők legfontosabb feladata önmaguk elfogadása, megbecsülése, megértése. Ha szeretettel gondolunk önmagunkra, másokat is könnyebben el tudunk fogadni.

Az egészségünket hajlamosak vagyunk magától értetődőnek, természetes dolognak venni, azonban nem az, s erre gyakran csak a betegségek megjelenésével jövünk rá. A testünket és lelkünket együtt kell kezelni, ápolni, gondozni, gyógyítani. Az egészség megőrzéséhez ezért éppúgy hozzátartozik, hogy az egészséges életmód és tudatos táplálkozás mellett a lelkünkkel is foglalkozzunk.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.