Menü

Ezek az ételek rendben tartják az emésztést!

Az emésztési problémáknak sok oka lehet, amely közül egy a kevés mozgás. A karantén hetei alatt kevesebb lehetőség van a rendszeres sportra, de érdemes odafigyelni rá. Az emésztésre mindig nagyon fontos odafigyelni, de most különösen is. Sokakat érint, hogy bár ugyanannyit esznek, kevesebbet mozognak, ami az elhízás mellett az emésztőrendszernek sem tesz jót. Ezek az ételek és tippek segíthetnek rendben tartani a gyomrodat.

A zöldségek közül az édesburgonya az egyik legjobb táplálék, mivel rostokban rendkívül gazdag. Fogyasztását héjával is ajánlják, hogy még több rost miatt az emésztés is rendben legyen. Az édesburgonya sütés-főzés szempontjából is tökéletes választás, mert nagyon egyszerűen különleges és finom ételek készülnek belőle.

A joghurt a kiegyensúlyozott étkezés része, azonban ezt sem szabad túlzásba vinni. Régi trükk és nagyon hasznos, egy pohár joghurt tökéletes rendben tartja az emésztést. Ez így is van, a joghurtba pedig mehet lekváron kívül bármilyen bogyós gyümölcs, banán vagy zabkása is. Az emésztő és bélrendszer mellett pedig az immunrendszert is megerősíti.

A gyömbér immunerősítő hatása mellett az emésztés rendben tartásában is segít. Egy frissel reszelt gyömbérből készült teával a gyomorrontás tüneteit is kezelni lehet.

A gyömbér mellett a borsmenta is olaj vagy tea formájában hasznos lehet gyomorpanaszok esetén.

Az alma és a cékla mind magas rosttartalma miatt tökéletes táplálékok, az emésztőrendszer szempontjából is. Nyersen fogyasztva a legfinomabb, de a céklát salátaként vagy megfőzve is el lehet készíteni.

A banán leginkább hasmenés esetén lehet jó választás, ez is magas rosttartalma miatt. Csakúgy, mint az almát székrekedés esetén is nyugodtan lehet fogyasztani.

A zabpehely is sokat segít emésztési panaszok esetén. Nagyon sokféle módon építhető be az étrendbe és emellett finom is. Tápláló reggelinek vagy könnyed vacsorának is tökéletes egy gyümölcsökkel ízesített zabkása.

A rendszeres gyümölcs és zöldségfogyasztás és a kiegyensúlyozott táplálkozás mellett elengedhetetlen a mozgás. A karantén miatt erre korlátozott lehetőségek vannak, de mindenképp érdemes a mindennapi testmozgást bevezetni a napirendbe. Ez lehet egy kiadós séta vagy jóga is, a legfontosabb a rendszeresség és hogy a sok ülés után alaposan átmozgassuk a testünket.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.