Menü

Természetes módszerek nátha ellen

Sajnos a nátha, megfázás, légúti megbetegedések időszakát éljük, a gyerekek mindent „is” hazahoznak a közösségből. Mit tehetünk, hogy megelőzzük a megbetegedéseket, erősebb legyen az immunrendszerünk, vagy ha már beleesetünk a nyavalyákba, mielőbb meggyógyulhassunk. Jómagam mindig is érdeklődtem a népi gyógymódok iránt, természetesen mindezek nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, diagnózist és orvosi kezelést, de kiegészítő megoldásként érdemes tenni egy próbát a népi gyógyászattal.

Nagyon sok olyan növényünk, fűszerünk, élelmiszerünk van, melyek felveszik a harcot a betegségekkel.

A kakukkfű, a retek, a gyömbér és a fokhagyma mind óriási csapást tud mérni a náthára. Nem leszek álszent: a házi pálinka is remek gyógyhatású szer, nyilván mértékkel. A legjobb, ha felmelegítve, egy kis mézet hozzákeverve fogyasztjuk.

Sok gyógyszer sajnos a tüneteket kezeli és nem az okot, így érdemes holisztikus szemlélettel az egész testet, lelket kezelni.

Az izzadás az egyik leghatásosabb természetes gyógymód, legyen az egy bögre gyógytea, mellyel beülünk egy kád forró vízbe, vagy kamillás gőzölés, inhalálás, esetleg szauna, sokat segít a tisztulásban, természetesen a szokásosnál bőségesebb folyadékbevitel mellett.

A gyógyfüvek közül nagyon jó influenza esetén a kamilla, kakukkfű, hársfa kiemelten ajánlott.

Kisfiamnak most a napokban a mézes hársfateát kínálom, érdemes volt leszedni és kiszárítani.

A fokhagyma előnyeit nem kell ecsetelni, az egyik tuti recept az egy evőkanál méz és egy gerezd fokhagyma (felaprítva) keveréke.

A reszelt torma, fokhagymával keverve ütős fegyver a betegség ellen!

A gyömbér remek immunerősítő, fertőtlenítő szer, kivételes gyógyító ereje van.

Sokan nem gondolnák, de az illóolajak is hatékonyak lehetnek, akik értik az aromaterápiát, már bólogatnak is, hogy bizonyos olajok tisztító és vírusölő hatásúak, az aromalámpában és fürdővízben egyaránt. Az eukaliptusz és a menta tisztítják a légutakat, a gyömbér, a grapefruit, a rozmaring pedig energetizál.

Amikor várandós voltak az orrcseppeket, orrsprayket nem használhattam, ekkor került elő a sóoldatos orröblítés. A só - forró vízben elkeverve, majd fölé hajolva - kiváló inhaláló szer. Tengeri vagy Himalája sóval érdemes inhalálni.

A savanyú káposztát gyakran fogyasszuk megfázásos időszakban, ahogy a frissen préselt almalevet, narancslevet is.

Azt gondolom a népi gyógymódok sorát még hosszan lehetne folytatni, érdemes megkérdezni az időseket erről. Én a kisfiam mellkasát és hátát éjjel disznózsírral kentem be, először szkeptikus voltam, de a hatását tapasztaltam és lehet, hogy a mai „modern” anyukáknak ez furcsa módszer, de én kaptam egy nyugodt éjszakát és a gyerekem is jobban lett másnapra.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.