Menü

Póráz nélküli kutyasétáltatás?

A kutyasétáltatás manapság egy rendkívül megosztó téma a gazdik között. Vidéken fel sem merül a kutyasétáltatás gondolata, a városokban lakásban tartott kutyusoknak viszont kötelező napi háromszor. Az azonban, hogy mennyi szabadságot adunk kedvenceinknek a szabadban, sokszor egyéni döntés kérdése. Számos vélemény terjed ebben a témában, de vajon mi a helyes? Van-e egyáltalán helyesnek mondható magatartás?

Már most az elején kijelenthetjük, hogy a legfontosabb, amit egy kutyának és gazdájának tudnia kell, a behívás. Aranyos, ha egy eb tud pacsit adni, érti az ül és fekszik vezényszavakat, mindez azonban nem sokat ér, ha meglát egy kutyatársat, és gondolkodás nélkül odafut hozzá, nem figyelve a visszahívásunkra.

Sokszor hallom, hogy sokan nem szeretnék kutyaiskolába járatni kis házi kedvenceiket, mégis jó, ha a kedvtelésből tartott állatnak szabunk bizonyos határokat, és bármikor, gond nélkül be tudjuk hívni egy séta során, hiszen sosem tudjuk, mi kerül az utunkba (vagy az ő útjukba).

Gondolnunk kell a következményekre!

Néhány héttel ezelőtt, amikor az újonnan befogadott családtagunkat vittük kontrollra, az állatorvos alaposan kifaggatott minket sétáltatási szokásainkról. Elmeséltük neki, hogy a város szélén lakunk, minden nap kijárunk a mezőre, illetve a szántóföldekre a kutyákkal, akiket ilyenkor természetesen útjukra engedünk, hogy élvezhessék a szabadságot, és ne csak a házon belül lehessenek szabadon, póráz nélkül. Azt mondta, hogy ez rendben van, de csakis abban az esetben, ha a kutyákat bármikor bármilyen körülmények között gond nélkül be tudjuk hívni. Ő személy szerint, ha egy idegen kutya odafut hozzá, és megijeszti őt vagy a kutyáját, gondolkodás nélkül feljelenti.

Habár a mi környékünkön jellemzően nem ilyen emberek élnek, sosem lehetünk biztosak, kivel állunk szemben, ezért jó megoldás lehet például egy hosszú sétáltató póráz vagy egy futtatópóráz beszerzése.

Ez mindösszesen annyit jelent, hogy ne hagyjuk, hogy a kutyánk sétáltasson minket! Legyünk mi a főnökök, az alfák, akik néha természetesen szabadságot adnak a kedvenceiknek, de főként mi mondjuk meg, merre tovább. Egy hanyagul vagy egyáltalán nem képzett kutya évente több ezer balesetet okoz, aminek sokszor kórházi kezelést igénylő következményei vannak.

Tanuld meg olvasni kutyád testbeszédét!

Persze, szereted a kutyádat, de biztos vagy benne, hogy valóban érted is őt? A csóválódó farok sem mindig egy jó jel, ami lehet, hogy most számodra is egy meglepő hír. Ha egy kutya például meg akar valakit fenyegetni, gyakran tartja a farkát felfelé, és mozgatja mereven előre-hátra. Ha ezt a jelet rosszul, például játékosságként értelmezed, akár meg is lepődhetsz, hiszen könnyen beszerezhetsz egy kutyaharapást.

Fontos tehát, hogy bármennyire is liberális elveket képviselünk a kutyatartással és neveléssel kapcsolatban, nem szabad őket teljesen korlátok és határok nélkül tartani. Nevelésük során elengedhetetlen elem a feltétel nélküli szeretet és a jutalmazás, és akár kutyaiskola pártiak vagyunk, akár nem, mindenképpen sok energiát kell fektetnünk abba, hogy kellőképpen megértsük, megismerjük és lefoglaljuk őket.

Fort Molnár Henriett

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Sült csirke aroma, fűszag, szalonnaillat

Sült csirke illatú parfümöt dob piacra a KFC – olvastam a minap a neten. Picivel több mint ötezer forintnak megfelelő összegért bárkinek olyan illata lehet, mint a KFC-s bundának. Meghökkentő illatok a világ minden tájáról mai cikkünkben!

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.