Menü

Gyógynövény menstruációs görcsökre

A menstruációs görcs sajnos sok nő életét megkeseríti. A fájdalom gyakran annyira erős, hogy lehetőségünk sincs bármi másra koncentrálni. A gyógynövények viszont gyors és természetes megoldást nyújthatnak a gyötrelmes panaszok ellen.

Alternatívák a fájdalomcsillapításban

Általánosságban elmondható az is, hogy az erős menstruációs görcsök elsősorban a szülés előtti időszakban jelentkeznek, a legerőteljesebben 16 és 25 év között. A fájdalomcsillapításra ma már sok eszköz alkalmazható, így például a meleg palack használata a hason, vagy fájdalomcsillapítók, erős görcsoldók használata, jógázás (valakinél ez segít), vagy a gyógynövények használata. Ma már kaphatóak gyógynövény tinktúrák, kivonatok is, melyek nagy segítségünkre lehetnek, de fogyaszthatunk gyógyteákat. Az alábbi gyógynövények kiválóan csillapítják a görcsöket.

Cickafark

Bár a cickafark igen sok súlyos betegség esetén ajánlott gyógynövény, mégis elsősorban a nők számára fontos. Bármelyik életszakaszról is legyen szó, a cickafark mindig segít a női medence szerveit egészségesen tartani. Számíthatunk rá petefészekgyulladás, mióma, méhelőreesés, menstruációs görcsök, és rákos megbetegedések esetén is. Évente érdemes többször is kúraszerűen fogyasztani belőle. Teájához 1 púpozott teáskanál szárított növényt negyed liter vízben leforrázunk, és pár percig állni hagyjuk. Alkalmazhatunk ülőfürdőt is, amely legalább olyan hatásos, mint teája. Ehhez 10 dkg cickafarkfüvet egy éjszakára hideg vízbe áztatunk, majd másnap felforraljuk és a fürdővízhez öntjük.

Fehér fagyöngy

Bár a fehér fagyöngynek leginkább a magas vérnyomásra gyakorolt pozitív hatását ismerjük, menstruációs görcsök és erős vérzés, vagy méhpanaszok esetén is jó segítség lehet, akárcsak a változókor kellemetlen tüneteinek enyhítésében, vagy meddőség esetén. A fagyöngyteát hidegen készítjük, azaz egy púpozott teáskanál növényt negyed liter vízzel felöntjük, egy éjszakát állni hagyjuk, majd másnap kicsit felmelegítjük és leszűrjük.

Kamilla

A kamilla bármilyen gyomorrendszeri vagy hasi probléma esetén alkalmazható, enyhíti a fájdalmakat, görcsöket, így menstruációs panaszok esetén is használhatjuk. Mivel segít a feszültség oldásában is és megnyugtat, gyógyító hatása fájdalmas vérzés esetén valóban áldásos lehet. Teájához 1 púpozott teáskanál szárított növényt negyed liter vízben leforrázunk, és pár percig állni hagyjuk.

Palástfű

A farkastalpnak vagy oroszlántalpnak is nevezett gyógynövény elsősorban domboldalak rétjein és hegyvidékeken nő. Német neve (Frauenmantel, azaz női kabát) is jelzi, hogy női problémákra kiválóan alkalmazható, így menstruációs görcsök, fehér folyás, de klimaxos rosszullétek vagy serdülőkori változások esetében is. Segíti a terhességmegtartást és a szülést is, hiszen erősíti a méhszalagokat. Méhelőreesés esetén is ajánlott. Cickafarkkal együttesen alkalmazva növelhetjük gyógyító hatását.

Teájához 1 púpozott teáskanál szárított növényt negyed liter vízben leforrázunk, és pár percig állni hagyjuk. Menstruációs görcsök esetén 1-2 csészével fogyasszunk belőle.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.