Menü

Hogyan vezethetjük ki a nehézfémeket a szervezetünkből?

Sokan azt hiszik, hogy ha egészségesen élnek, akkor a szervezetükben nincs nehézfém lerakódás, pedig sajnos ez nem ilyen egyszerű. Milyen tüneteket okoz a szervezetünkben jelenlévő nehézfém lerakódás?

A nehézfémek jelenlétének tünetei között van például az allergia, asztma, krónikus fáradtság, fejfájás, csúnya bőr, hajhullás, egyéb hajproblémák, ekcéma, pajzsmirigy-alulműködés, inzulinrezisztencia, meddőség, alvászavarok.

Szakemberek, hozzáértők szerint manapság alig van olyan ember, akiben ne lenne nehézfém lerakódás. annak ellenére, hogy a laboreredményeink rendben vannak, hangoztatják, hogy célszerű egy nehézfém-terhelést mérni.

Egy felnőtt átlagban 30-50 mg fémet eszik meg naponta, ez pedig aggasztó statisztika, rengeteg szövődménnyel!

Hogy kerülnek a nehézfémek a szervezetünkbe?

Nos a modern életmód melléktermékeként. Benne vannak a növényekben, állatokban, a vízben, a levegőben és így jutnak a testünkbe is. A környezetszennyezéssel egyenes arányban növekszik bennünk a nehézfémek lerakódása, melyek nem tudnak kiürülni, s terhelik a szervezetünket: ártalmasak a vesének, mérgezőek az idegrendszerre, lerakódnak a csontokban, különböző emésztési problémákat okoznak.

Ha a következő tüneteket tapasztaljuk, gondoljunk a nehézfém-lerakódásra: emésztési zavarok, migrén, tanulási nehézségek, candida, ekcéma, bőrkiütések, allergiák, asztma, hajhullás. A nehézfémek a belekben, az agyban és más szövetekben tárolódnak, kimutatásuk vizelet nehézfém-teszttel, hajszövetanalízissel, vérképpel, elektro-akupunktúrás állapotfelméréssel, kineziológiai izomteszttel lehetséges.

Hogyan lehet megszabadulni a nehézfém-lerakódástól, hogyan történik ezek kivezetése a szervezetből?

Különböző speciális módszerek segítségével lehet méregteleníteni a szervezetet, a kezelés teljesen fájdalommentes, időtartama 1 óra – amelyben minden fémet, gombát és allergiát kivezetünk – és körülbelül 7 alkalom.

A méregtelenítés 3-10 napig tarthat, mely eleinte a panaszok felerősödésével, bőrkiütésekkel járhatnak, ezek azonban mind a tisztulás tünetei. A felszabaduló fémek a vizelet, széklet és izzadás útján ürülnek szervezetünkből a kezelés során, mely teljesen személyreszabott és szakember végezheti. Ha valaki olyan helyen dolgozik, ahol érintkezhet nehézfémekkel, akkor érdemes utánajárni a méregtelenítési módszereknek.

Fontos elmondani, hogy várandósság alatt tilos bármilyen méregtelenítést végezni, mert a szervezet a magzatba üríti a felhalmozódott méreganyagokat.

A nehézfém lerakódás megfelelő életmóddal, antioxidánsok, vitaminok, nyomelemek, étrendkiegészítők, ásványi anyagok használatával megelőzhető, főleg a magnézium, a kalcium és a vas alkalmazása nagyon fontos.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.