Menü

Szálkásító ételek nőknek

  • Dátum: 2022.05.08., 15:48
  • Udvari Fanni
  • képek:pexels.com

Bár még mondhatjuk, hogy tél van, de hamar eljön a nyár és mint tudjuk a nyári forma télen készül, mégpedig többnyire a konyhában. Mindig hangsúlyozom, hogy az edzés kevés ahhoz, hogy valaki elérje a célját. A teljes siker akkor lesz meg, ha az edzést és a tiszta étkezést párosítjuk.

Tudom, hogy mindenki fogyni akar, és azt is tudom, hogy mindenki bomba testre vágyik, de mindennek megvan a maga ideje!

Ha valaki tanácsaim ellenére is belevág kezdőként a szálkásító étrendbe, készüljön fel a következőkre: ingerlékenység, fejfájás, hányinger, rosszullét, hangulatingadozás, fáradtság, alvászavarok, esetleg izomvesztés, mert még nincs meg az a mozgás, edzettségi szint, amit egy haladó követ, éhségérzet, émelygés, megnyúlt bőr, kudarc, jojó-effektus, visszahízott kilók, hiányállapot a szervezetben, falási rohamok alakulhatnak ki, akár kényszerevés, anyagcserezavarok, emésztési problémák.

Ha nincs rajtad megfelelő izomzat, szálkásítás sincsen, mert mégis, mi váljon láthatóvá, a csontjaid? Ha itt tartasz, akkor az még nagyon az út eleje; először szépen állj neki, és kezdj izmot építeni. Ettől lesz valami formád, és később az izmok a zsírvesztésben is sokat segítenek. Ebben a szakaszban az izomépítés és a zsírvesztés az elsődleges cél, és a jó hír hogy könnyen megy – a szálkásítás időszakához képest mindenképp.

Amit mindenképpen érdemes kiiktatni az étrendedből:
finomított szénhidrátok
cukrok
üditők
fehér liszt

Mik azok a jó szénhidrátok?
Zabpehely
Zöldségek
Édesburgonya
Rizs
Quinoa
Hajdina

A megfelelő szénhidrátbevitel mellett, törekedj a jó minőségű fehérjebevitelre is! Ajánlott adag naponta 1,5-2g/testsúlykilogrammonként. Ez a mennyiség függ az edzettségi szintedtől és az edzésformától (erőnléti, állóképességi). Kezdő erősportolóknál nagyobb a fehérjeigény.
Nézzük mik a jó fehérjeforrások:
Csirke
Pulyka
Sovány marha hús
Sertés szűz
Halak
Sovány vörös húsok
Tojás(fehérje)
Zsírszegény tejtermékek
Olajos magvak
Fehérjepor
Tofu

Ha a cukrot természetes édesítőre cseréled, a rossz szénhidrátokat jókra, az üdítőt vízre vagy gyógyteára, betartod a napi megengedett mennyiségeket, akkor a megfelelő edzés mellett szép eredményre számíthatsz. Ne feledd, a vízfogyasztás nagyon fontos! Megfelelő folyadékbevitel nélkül, nem lesz eredményes a fogyás.

Igyál naponta 10 testsúlykilogrammonként 3,8dl vizet. Tehát ha 70kg vagy akkor kb 2,5 liter folyadékra van szükséged. Magasabb hőmérsékletben, illetve több sport mellett ez a mennyiség növelhető.

Szerző: Udvari Fanni

Az OCD negatív hatásai a magánéletre

Egyszerű meghatározása szerint a kényszerbeteg kénytelen olyasmire gondolni, amire nem akar gondolni, a feszültség oldására kénytelen olyat cselekedni, amit nem akar megtenni. A skizofréniával ellentétben a beteg tökéletesen tisztában van cselekedetei belső eredetével és abszurditásával, nem veszíti el a kapcsolatot a való világgal.

Hogyan tartsuk fent a motivációt?

Ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, szükségünk lesz arra, hogy folyamatosan motiváltak maradjunk. Ez azonban nem jön mindig könnyedén, éppen ezért érdemes foglalkozni a motiváció kérdésével.

A social media új biznisze: Az influencer sportitalok

Az utóbbi években egyre több híresség és közösségi média influencer dob piacra saját márkájú sportitalokat, amelyeket gyakran a testmozgás elősegítésére, és az egészség fokozására hirdetnek, a legnépszerűbb ezen termékcsaládból a Prime. Bár ezek a termékek népszerűek lehetnek a követőik körében, fontos megvizsgálni azok valódi összetevőit és káros hatásait. Ezen italok többségében egyáltalán nem kapcsolódnak a sporthoz, csupán az internet egy új lehetőségét használják ki.

Ultrafeldolgozott élelmiszerek

Amikor belépünk egy üzletbe, kedvünkre vásárolunk a polcokról, de valószínűleg sokszor azt se tudjuk, hogy konkrétan milyen élelmiszer került a kosárba. Pedig a boltokban rengeteg a feldogozott termék, ilyen az ultrafeldolgozottak köre is.

Reggelizéssel kapcsolatos tévhitek

Ahányféle diéta és trend, annyiféle útmutatás az étkezésekről. Tények és tévhitek a reggeliről, pro és kontra.