Menü

Miért fontos a csapatépítés?

Hétvégén kétnapos csapatépítő programon vettem részt a kollegáimmal, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

A csapatépítés lényege tulajdonképpen az összekovácsolódás, a személyes kapcsolatok kiépítése és erősítése. Tény, hogy azok a csapatok, ahol kevesebb a személyes konfliktus, sokkal hatékonyabban működnek, ennek oka, hogy jóval kevesebb a személyes ellentét, ezért fontos időről időre csapatépítő tréningeket, kirándulásokat, programokat szervezni.

A csapatépítő tevékenység lényege, hogy megteremti a lehetőséget a kollegák ismereteinek elmélyítésére, a kapcsolatok szorosabbá válására, egy program, ahol mindenki jól érzi magát, kortól és nemtől, beosztástól függetlenül.

A csapatépítés nem azonos a céges továbbképzésekkel és előadásokkal, de ennek is a hatékonyság fejlesztése a célja.

A csapatépítés olyan program, vagy programsorozat gyűjtőneve, amelyek célja a csapaton belüli szerepek kialakítása, megerősítése, a személyes konfliktusok megoldása.

Minden hatékony munkavégzés alapja az ilyen jellegű szervezetfejlesztés, mely nemcsak munkahelyi csoportoknak ajánlott, hanem sportegyesületeknek, iskolai osztályoknak is.

A csapatépítés lehet beltéri és kültéri, történhet a cégnél, vagy külső helyszínen (bár megjegyzem utóbbi sokkal jobb) de kombinálhatóak is ezek egymással.

A csapatépítés hatékony munkakapcsolatokat létesít, összehangolja a közös célokat, megelőzi, vagy megoldja a személyes konfliktusokat, problémákat, csökkenti vagy tisztázza a félreértéseket.

Ahol sok ember dolgozik együtt, ott ez elkerülhetetlen, így nagyon fontos a csapatépítés, hiszen ezáltal minden munkavállaló érzi, hogy fontos a feladata a cégnél, fontos a munkája, szükség van rá, elfogadják, szeretik, ez pedig hatékony és kedvelt módszer arra, hogy a siker felé vigye a csapatot.

A problémamegoldás fontossága azért kiemelkedően lényeges, mert egy jól kialakított és elfogadó közösség tud csak hatékonyan dolgozni és sikereket elérni.

Az együttműködés fejlesztése, a tiszta és egyenes kommunikáció kiépítése egy csapatépítő program legfőbb feladata.

Egy közösen eltöltött hétvége után mindenki friss élményekkel, feltöltődve, jókedvűen tér haza és folytatja a munkáját, méghozzá sokkal kellemesebb hangulatban és környezetben, hiszen a közös élményeket átültetik a hétköznapi munkahelyi tevékenységeik területére.

A kollegáimmal sokszor hónapokig emelgetünk egy-egy szállóigét, vicces történetet, élményt, melyeket a csapatépítő túrákon, evezéseken, bicajtúrák alkalmával éltünk át együtt.

A csapatépítő tréningek arra is jók, hogy - mivel jobban megismerjük a másikat a munkahelyi környezeten kívül - a résztvevők együttműködési készsége és tolerancia szintje is nő, nagyobb lesz az elfogadás bennük a másikkal szemben, ez pedig oldja a stresszt a későbbiekben.

Csapatépítő programok lehetnek a fent említetteken túl játékok, túrák, tréningek, szakmai rendezvények, közös jótékonykodási programok, karitatív tevékenységek.

A csapatépítés legfőbb célja tehát a dolgozók stresszmentesítése, motivációjuk fenntartása, elősegíti az alkalmazottak közötti kommunikáció elősegítése, a bizalom kiépítése és egymás – munkahelyi környezeten túli – megismerése. Ezáltal hatékonyabbá válik a közös munka.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.