Menü

A legjobb táplálékkiegészítők inzulinrezisztenciásoknak

Minap beszélgettem egy szakemberrel, s arra a kérdésemre, hogy a ma piacon lévő számtalan vitamin és táplálékkiegészítő közül, melyik az a pár alap étrendkiegészítő, amit mindenképp ajánlana egy inzulinrezisztenciás betegnek, mely anyagilag is belefér és ár-érték arányban ajánlható. Nos a legfontosabb táplálékkiegészítők IR esetén a következők:

Azt fontosnak tartom elmondani, hogy az inzulinrezisztencia terápiája mindig személyre szabott és szakember írja elő. Semmiképp sem magunk állítjuk fel a diagnózist. az étrendkiegészítők csak kiegészítik az orvosi kezelést és diétát, ám ezekről a szerekről a kezelőorvost feltétlen tájékoztatni kell. Mindenképp javaslom, hogy olyan orvost keressünk betegségünk gyógyítására, aki holisztikus szemléletű.

IR betegség esetén sokak számára ismert és nélkülözhetetlen az inozitol használata, ennek áldásos hatásairól sokat lehetne mesélni, aki még nem ismeri, jegyezze meg a nevét: INOZITOL. A szer a B-vitaminok családjába tartozó étrendkiegészítő, mely csökkenti az inzulinszintet, növeli a progeszteron mennyiségét, szabályozza a menstruációs ciklust, sőt, s fokozza a zsírégetést.

Az inozitol számos funkciót lát el a szervezetben: részt vesz az anyagcsere-folyamatokban, hozzájárul az idegrendszer egészséges funkcióinak fenntartásához, de hasznos a magas vérnyomás kezelésében és helyreállítja a koleszterinszintet is. Szervezetünk kis mennyiségben tudja előállítani, ezért fontos a pótlása.

Hogyan segít az inozitol az inzulinrezisztenciában?

Javítja a sejtek inzulinérzékenységét, továbbá segít a súlycsökkentésben. Fontos, hogy a legjobb hasznosulás érdekében bő víz kíséretében a reggeli órákban vegyük be, vagy két részre osztva reggel, illetve este.

Az IR-esek másik fő segítője betegségük kezelésében a D-VITAMIN. Az IR nagyon gyakran D-vitamin hiánnyal jár együtt, ezért fontos ennek pótlása.

Miben található meg? Legjobb D-vitamin forrásaink a halmájolajok, a máj, a tojás, a tej és tejtermékek, margarinok, de a bőrben is képződik, ha azt napfény éri. A szervezetbe kerülő nehézfémek (ólom, kadmium) növelik a D-vitamin szükségletét.

A BARÁTCSERJE nevét is biztos vagyok benne, hogy sokan olvasták, hallották itt-ott.

A barátcserje a nők számára fontos leginkább, egy gyógynövényről van szó, menstruációs panaszok esetén igen hatásos. Legtöbbször kapszulaként alkalmazzák. Menstruációs panaszok mellett a termékenységi zavarok orvoslásában is igen hatékony.

Az étrendkiegészítők önmagukban nem helyettesítik a megfelelő életmódot és nem oldják meg a problémákat, de igen jótékonyak az orvosi kezelés kiegészítésében, személyre szabott diéta és rendszeres testmozgás mellett.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.