Menü

Sikeres emberek szokásai

Ahhoz, hogy sikeresebbek lehessünk az életben, úgy gondolom érdemes megfigyelni a sikeres embereket és szokásaikat, hozzáállásukat a dolgokhoz, gondolkodásmódjukat, tevékenységeiket és tulajdonságaikat. Mai cikkünkben erre voltunk kíváncsiak.

Ki az, akit ne érdekelne, hogyan érheti el a legkönnyebben a céljait, hogyan lehetne sikeresebb az életben? Ezek olyan szabályok, melyeket minden sikeres ember szem előtt tart, s ha néhány dolgot átveszünk tőlük, úgy gondolom, csak javunkra válhat. Amit egy sikeres embernél megfigyelhetünk, hogy nem vesztegetik el az idejüket.

Nem lógnak a közösségi oldalakon, nem tévéznek órákat, nem chatelnek naphosszat, hogy is tennék, hiszen ezzel elmenne a drága idejük jelentős része. A sikeres emberek nem halogatnak, hanem cselekednek.

Nem kerül semmibe, ha ezen mi is változtatunk és más tevékenységre fókuszálunk. Rengeteg más egyéb teendőre jut majd időnk. Első lépésként a televíziót cseréljük fel könyvekre és olvassunk, s válasszunk önfejlesztő könyveket, melyekből tanulhatunk és amelyek inspirációt szolgáltatnak.

A siker titka, hogy ha bezárul egy ajtó, bemegyünk az ablakon.

Csak a legelszántabb és legkitartóbb emberek képesek arra, hogy végigjárják ezeket az utakat. A sikeres emberek élethosszig tanulnak és folyton készen állnak az új dolgok befogadására.

Talán a legalapvetőbb közös pont, hogy időben felkelnek. A céltudatos emberek elég korán kelnek ahhoz, hogy minden aznapra tervezett feladatot végrehajtsanak.

A következő pont talán lehetne vastagon kiemelt. Ha jobban akarjuk magunkat érezni, sikeresebbek és boldogabbak szeretnénk lenni, akkor ne töltsünk időt negatív emberekkel.

Ne feledjük: a társaságunkat mi magunk választjuk meg. Olyan emberekkel vegyük körül magunkat, akik pozitívak, vidámak, humorosak, akiknek hasonlóak a céljaik a miénkhez, akik nem negatívak, nem energiavámpírok, akik pozitívan gondolkoznak az életről és jó hatással vannak ránk. A sikeres emberek okos emberekkel veszik körbe magukat, ők pedig folyamatos változásra, tanulásra és fejlődésre tanítanak.

Ne rágódjunk a múlton.

Napokat el lehet tölteni azzal, hogy a negatív élményeinken rágódunk, azonban ezzel nem jutunk előre, sőt! Elveszik az időt a pozitív dolgokról, elvonják a figyelmet a sokkal hasznosabb dolgokról. A sikert pedig nem lehet elérni, ha negatív dolgokon emésztjük magunkat.

A sikeres emberek mernek kilépni a komfortzónájukból. Próbáljuk kitolni a határainkat, új ingereket és élményeket keresni! Ez a fejlődés kulcsa. Merjünk hibázni. Mindenki követ el hibákat. Ebből lehet tanulni és jobb emberré válni.

Legyen célunk. Határidővel. Ez a legjobb motiváció a mindennapokhoz. Tervezzük meg a napot, osszuk be az időnket, készítsünk listát, valósítsuk meg a kitűzött feladatokat, így nem pocsékoljuk el a drága időt.

Ne féljünk a kihívásoktól, ne féljünk a kudarctól! Ezek hasznunkra lesznek az utunk során.

Ne próbáljunk mindenkinek megfelelni. Olyan soha nem lesz, hogy mindenkinek jók legyünk. Engedjük el ezeket az embereket és tegyük, amit mi helyesnek találunk.

Mozogjunk sokat! A sikeres emberek aktív életformát folytatnak, rendszeresen sportolnak, egészséges életet élnek.

Nagyon sokat tanulhatunk azoktól az emberektől, akik valóban sikeres élettel rendelkeznek, akik különlegeset alkotnak, akik másokat inspirálnak. Vegyünk át szokásokat tőlük és építsük be őket a mindennapjainkba.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?