Menü

Idegbecsípődés. Mit kell tudnunk róla, mit tehetünk?

Az idegbecsípődés akkor jelentkezik, ha egy ideget a körülvevő szövetek megnyomnak, ezt okozhatja csont, porc, izom vagy ínszalag is, általában akkor, ha ezek a szövetek valami okból kifolyólag elmozdulnak a helyükről. A nyomás miatt fájdalom, zsibbadás jelentkezik. nyomás akár az ideg végleges károsodását is okozhatja. Egy váratlan mozdulat, egy becsípődött ideg, majd a szúró, égő fájdalom. Ha éreztünk már ilyet, akkor érdemes elolvasni a cikket.

Az idegbecsípődés a test több részén is jelentkezhet, a köznyelvben idegbecsípődés névvel általában sok fájdalmas betegséget illetnek.

Az idegbecsípődés tünetei az alábbiak lehetnek:

éles, végtagba végig sugárzó fájdalom
a fájdalom jellemzően bizonyos mozgásokra fokozódik
zsibbadás, bizsergés
izomgyengeség
gyakori láb- vagy kézzsibbadás

A tünetek éjszakai pihenés közben erőteljesebben jelentkezhetnek, de nappal is sok kellemetlenséget okozhatnak.

Idegbecsípődés típusai között tarthatjuk számon az úgynevezett felső-és alsó ágyéki idegbecsípődést, az alagút szindrómát.

Leggyakrabban a csukló alagút szindróma fordul elő, ennek tünetei az első három kézujj zsibbadása, mely az egész karra, akár vállra terjedhet.

Idegbecsípődés jelentkezhet a combon is, ezt sajnos magam is megtapasztaltam. A comb külső oldalának zsibbadása, égő fájdalma jellemzi.

Mit lehet tenni, ha ilyen problémával szembesülünk?

Megoldást jelenhet, ha a nyomás okának megszüntetésével próbálkozunk, ezzel az idegi funkció visszaáll normálisra. Ez az állapot szakembert, súlyosabb esetben speciális gyógyszeres kezelést tesz szükségessé, ezért ilyen fájdalmakkal orvoshoz kell fordulni.

A becsípődött idegek kezelésére először mindig pihentetést szoktak javasolni. Egy ideig fel kell hagyni minden olyan tevékenységgel, amely a becsípődést okozhatta, vagy a gyógyulást nehezíti. Szerencsére pihentetéssel és konzervatív orvosi terápiával a legtöbb ember néhány nap vagy hét alatt meggyógyul az idegbecsípődés okozta fájdalmakból.

Nagyon hatásos még a meleggel való érintkezés, aminek következtében az izmok vérellátása javul, és a feszültség lassan feloldódik. A masszírozás ugyancsak jót tesz, de ezt bízzuk gyógytornászra.

Ha a pihentetés nem használ, az idegbecsípődést fizikoterápiával, gyógyszerekkel, műtéttel kezelik. Egyes esetekben valóban műtétes kezelés is szükségessé válhat, de ez ritkán fordul elő. Gyógytornász segítségével az érintett ideg körüli izmokat meg lehet erősíteni. A legtöbb, amit még egészségesen megtehetünk, hogy megelőzésképp figyelünk a mozgásunkra és a helyes testtartásunkra.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.