Menü

A stressz megbetegít?

Igen. Megbetegít a stressz, ez pedig bizonyított. Különféle jelek, tünetek mutatják, hogy a stressz milyen betegségek okozója lehet. Egyre több a stresszel kapcsolatos megbetegedés, ez pedig az emberek mentális is fizikai állapotán előbb-utóbb meglátszik. Ha az tünetek valamelyikét tapasztaljuk, lehet, hogy túl stresszes életet élünk és ideje változtatni.

Egyik ilyen jel, vagy tünet a kiütés. Ha váratlanul viszkető kiütéseket fedezünk fel magunkon, akkor a stressz is lehet az ok, bár sokan egyből allergiára, vagy járványra gondolnak. A stressz hatására az immunrendszer ugyanis legyengül, s sokkal érzékenyebben reagál a szervezetünk a környezet hatásaira.

Fogyás-hízás.

Vannak, akik az idegesség hatására fogyni kezdenek, s vannak, aki testsúlygyarapodást vehetnek észre, ez valószínűleg összefügg a stresszevéssel, amit a stressz hatására felszabaduló hormonok váltanak ki és ami miatt a hízás vagy a fogyás bekövetkezhet.

Ezen segít az egészséges nassolni való, jó, ha van ilyenkor nálunk egy zacskó olajos mag, proteinszelet, vagy egy turmix.

A fejfájás, illetve gyomorpanaszok, hasi görcsök a stresszes embereknél gyakran megfigyelhető. A migrén is gyakoribb és ezt szintén a stressz váltja ki, vagy fokozza a már meglévő panaszokat.

A gyomorégés pedig attól lehet, hogy az állandó idegesség hatására több gyomorsav termelődik és ez felfúvódáshoz, gyomorégéshez, görcsökhöz, hasmenéshez vezethet.

Állandó köhögés. Szintén pszichés eredetű, ahogy az is, hogy gyakrabban megfázunk. Mint említettem a stressz legyengíti az immunrendszert, emiatt könnyebben megbetegszünk. Ha ez gyakori, valószínűleg a stressz okozza.

Figyeljünk a jelekre, fent említett tünetekre! Egészségünk megőrzése érdekében gondoskodjunk arról, hogy megtanuljuk kezelni a mindennapi stresszhelyzeteinket. A stressz és a túlzott aggódás, idegeskedés, folyamatos feszültséghelyzetek egy idő után fizikailag is megbetegíthetik az embert. A hosszú ideig fennálló negatív stresszhatások komoly betegségeket válthatnak ki, ezért fontos a mielőbbi, hatékony stresszkezelés (stresszoldó technikák, légzésterápia, relaxáció, meditáció, kineziológia, rendszeres testmozgás, megfelelő étrendkiegészítők…stb.), melyhez adott esetben érdemes akár szakember segítségét kérni.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.