Menü

A kézápolás fontossága

Nem gondolnánk, de a kézbőrre is legalább akkora hangsúlyt érdemes fektetni, mint arcunkra. Egyrészt a kézfejünk is folyamatosan ki van téve az időjárási viszonyoknak – kivéve, ha kesztyűt hordunk -, mint például a napfény vagy a száraz, hideg levegő, másrészt pedig mivel tenyerünkben nem találhatók faggyúmirigyek és a zsírszövet aránya is nagyon alacsony, itt nagyon könnyen meglátszanak az öregedés jelei. Arról nem is beszélve, hogy kezünket napi szinten érik kémiai behatások is, mint a mosogatás, fertőtlenítők használata, kézmosás, esetleg bizonyos munkákkal járó egyéb kemikáliák, festékek.

Persze tudjuk, hogy a mosogatószertől és a szappantól nem fog égni a bőrünk, azonban, ha szeretnénk megóvni a kezünket is a korai öregedés jeleitől, érdemes kesztyűt használnunk minden fajta vegyszer használatakor. Talán furcsának tűnhet, de a kézmosás is olyan behatásnak számít, ami után hidratálásra van szüksége a bőrnek, így ha tehetjük, hordjunk magunkkal egy kézápoló krémet és alkalmazzuk minden kézmosás után.

A kézápoló krémek esetében is érdemes figyelembe venni azt, hogy fényvédővel ellátott terméket válasszunk, mivel kézfejünk is folyamatosan ki van téve a káros UV-sugaraknak. Ezen kívül részesítsük előnyben a természetes, könnyen felszívódó krémeket, mint például az aloe vera és a shea vaj. Kaphatók vitaminokkal felturbózott krémek is, illetve a hialuronsav a kézápolásban is egy elengedhetetlen hozzávaló.

Bár manapság szinte lépten nyomon fertőtlenítjük a kezünket az esetleges kórokozóktól tartva, ne felejtsük el, hogy ezek nagyrészt alkoholos készítmények, így nagy mértékben szárítják a bőrt. Ez azért probléma, mert a kirepedezett bőr épp azt fogja eredményezni, amitől óvtuk magunk a fertőtlenítővel: sokkal kitettebbé válunk a kórokozóknak és a külvilágnak. Próbáljunk a kézfertőtlenítőből is bőrkímélő fajtát használni, illetve rendszeresen használjunk mellé kézápoló krémet, így elkerülhetjük a repedezett és száraz bőrt.

Ha nagyon egyszerűen szeretnénk megfogalmazni, akkor a kézápolásban ugyanazokat a praktikákat alkalmazhatjuk, mint amiket az arcunk esetében is, tehát a C-vitamin, B-vitamin, peptidek és hialuronsav itt is hatásosak, valamint a fényvédővel ellátott krémek is remek választások.

Számos opció közül választhatunk, hiszen a kézápolás területén is elérhetők már különböző bőrradírok, hidratáló és fényvédő krémek, valamint olyan kombinált termékek, amik a körmök és a körömágy ápolására is alkalmasak. Gyakori alapanyag a lenmagolaj, százszorszép-kivonat, shea vaj, kamilla-kivonat, hialuronsav, avokádóolaj és különböző vitaminok. Ha teljesen természetes megoldásra vágyunk, akár otthon is elkészíthetjük saját kézkrémünket egyszerű alapanyagokból.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.