Menü

Mire figyeljünk az ajándék visszaváltásakor?

Úgy hiszem mindenki találkozott már azzal a kellemetlen helyzettel, hogy a kibontott ajándék valamilyen oknál fogva nem tetszik. A csomagban rejlő könyv, már meg van, vagy már olvastuk, a kapott ruhadarab kicsi, vagy pont olyan színű, amit mi ki nem állhatunk. De akadhat olyan eset is, hogy már maga a termék hibás volt. Rosszul –vagy egyáltalán nem működik, de az is lehet, hogy törött, vagy karcos. A legjobb, ha megelőzzük a bajt és nagy gondossággal és odafigyeléssel válasszuk ki az ajándékokat a karácsonyfa alá.

Azonban ha megtörtént a melléfogás, nincs mit tenni, az ünnepek után ismét nyakunkba kell venni a boltokat. Csakhogy a két ünnep között újra sokan keresik fel a bevásárlóközpontokat, ám itt már a vásárlás helyett, inkább az ajándékok cseréjén van a hangsúly. De hogyan, milyen módon tudjuk ezt kivitelezni?

Hibás, sérült árucikk esetén

Amennyiben a karácsonyra kapott ajándék hibás, sérült vagy nem működik, szavatossági, jótállási igényeket érvényesíthetünk. A garanciális termékek kapcsán, az üzlet köteles a terméket kijavíttatni, vagy ha nem javítható, akkor egy ugyanolyanra kicserélni, végső esetben pedig visszafizetni a vételárat.

Ha nem tetszik a meglepetés

A legtöbb ember előszeretettel ajándékoz elektronikai termékeket karácsonyra, így nem csoda, hogy a bevásárlóközpontban, boltokban, áruházakban, főleg a műszaki üzletekben már bevett gyakorlat az ajándékok visszaváltása. Ugyan törvény továbbra sem kötelezi őket arra, hogy vissza lehessen vinni az ott vásárolt terméket, de ezt többen is január 31-ig mégis lehetővé teszik. Tehát sok helyen a kereskedők jóindulatán múlik, hogy kicserélik-e a karácsonyi meglepetést vagy sem. Ennek oka, hogy itt hibátlan termékekről beszélünk csak szubjektív okok miatt nem megfelelő a megajándékozottnak.

Ettől függetlenül a kereskedők üzletpolitikai okokból felkínálják azt a lehetőséget, hogy záros határidőn belül visszavihető a termék. Tehát ha véletlenül több egyforma ajándékot kapunk, vagy a termék színe, mérete, teljesítménye nem megfelelő a számunkra, akkor általában lehetőség nyílik rá, hogy egy másik termékre kicseréljük. A boltok elsődleges célja, hogy valamilyen más árut találjunk az ajándék helyett, ami azt jelenti, hogy levásárolhatjuk a vételárat. De ha ez nem megoldható, vagy nem egyeznek a felek, akkor gyakran akad olyan eset is, hogy visszaadják a termék árát.

Online vásárlás

Ha online, webáruházban vagy applikáción keresztül vásároltuk az ajándékot, akkor a jótállási, szavatossági igények intézése mellett az átvételtől számított 14 napon belül kötelesek a hibátlan árucikket is visszavenni. De egyre több online kereskedő vállal önkéntesen ennél hosszabb, akár 30 napos elállási időt is.

Nagyon fontos, hogy ha visszaváltásról van szó, akkor a vásárlókat arra kérik, hogy eredeti, sértetlen csomagolásban vigyék vissza az ajándékokat és minden esetben hozzák magukkal a termékhez tartozó számlát is. Tehát a blokkot a későbbi igényérvényesítés érdekében minden esetben célszerű megőrizni. Az ünnepi vásárokban beszerzett ajándékok esetében a kereskedő árusítóhelyen kihelyezett adatait hasznos feljegyezni, telefonnal lefényképezni, hogy probléma esetén fel tudjuk venni vele a kapcsolatot.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.