Menü

Gyógyvizeink - Olaj helyett gyógyvíz

Azt gyanították a szakemberek Igal városa alatt olajra bukkannak. Az első fúrások azonban bebizonyították, kiemelkedően jótékony hatású gyógyvizet rejt a talaj. A település azért így sem járt rosszul.

Igalban 1962 óta működik a gyógyfürdő. A víz, amely alkáli-kloridos és hidrogén-karbonátos, rendkívül jótékony hatású a reumások, a mozgásszervi panaszokkal érkezőknek. Jolid-ion tartalma miatt a jódos vizek közé sorolják, amely gyorsan és észrevétlenül gyógyítja a lassan hegedő, gyógyuló sebeket. Tartalmaz még némi flouridot, ami védi a fogakat és brómot, ami pedig az álmatlanságban szenvedőknek segít.

Az igali gyógyvizet sérülések utókezeltjeinek is ajánlják. Hatékony továbbá keringési zavarok, ízületi bántalmak esetén is. Krónikus nőgyógyászati bántalmak, gyulladások, rendellenes vérzések, daganatok, hólyaghurut, felfázások alkalmával is segít, ahogy a különböző urológiai bajok és gerincbántalmak esetén is.

Javasolják még gyomor- és nyombélfekély, savtúltengés, gyomor és bélhurut, idült hörghurut, melléküreg gyulladás esetén is.

Az igali gyógyvizet belsőleg is fogyaszthatjuk, prevencióként is, de egyéb nyavalyák, bajok gyógyítása érdekében. Jó eredményt érhetünk el, ha anyagcsere zavarok, emésztési problémák, bélrenyheség, érsipoly kínoz bennünket.

Az elmúlt ötvenegy évben fokozatosan bővülő, szépülő gyógyfürdőben nemcsak gyógyvizes, hanem termálvizes medencékben is megmártózhatunk. Ez főleg a kisgyermekes családoknak jó hír, hiszen az apróságoknak sem kell kimaradniuk a meleg vizes fürdőzésből.

Az igali gyógyvíz egyébként 651 méter mélyről tör elő, 81 fokosan, s ezt hűtik le elfogadható hőmérsékletűre a fürdőzőknek.

Fotó:
termalonline.hu

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.