Menü

Így kezeljük otthon a sportsérüléseket

  • Dátum: 2016.02.24., 14:10

Azok, akik rendszeresen sportolnak – legyen az futás, kerekezés, edzőterem vagy éppen a jóga –, már biztosan elszenvedtek kisebb-nagyobb sportbaleseteket. Ezek a sérülések legtöbbször csak felületiek, és kevésbé súlyosak, úgy, mint kisebb ficamok, húzódások, zúzódások, rándulások.

A kis problémákat se söpörjük a szőnyeg alá, mert meg tudják keseríteni az életünket, és később komoly gondokat is okozhatnak, ezért is fontos, hogy kezeljük őket. Több féleképpen ápolhatjuk le sérülésünket, a legelterjedtebb módszer a jegelés és fáslizás.

A kompresszió, azaz közismert nevén a fáslizás, nem csak stabilizálja a sérült testrészt, de a bevérzés ellen is hatásos, különösen akkor, ha hideg borogatással kombináljuk. A fásli mellett napjainkban egyre népszerűbb az úgynevezett kinezio szalag alkalmazása is, ami a sérült testrész terhelésének csökkentését szolgálja, persze csak akkor, ha szakszerűen helyezzük föl a tapaszt.

A jegelés a klasszikus módszerek közé tartozik a sportsérülések kezelésében. Ha meghúzódik egy izmunk, vagy kimegy a bokánk, és duzzanat jelenik meg rajta, akkor kapjunk elő a fagyasztóból némi jeget, csavarjuk egy tiszta ruhába, és apró, körkörös mozdulatokkal néhány percig hűtsük az érintett testrészt, amíg a duzzanat le nem megy.

Emellett kapható számosfajta sportkrém is, de aki a természet erejében hisz, segítségül hívhatja a gyógyító fény erejét is vagy a gyógynövényeket. - A polarizált fény több szempontból is hatásos a sportsérülések esetén. Egyrészt, mert a fényterápiás készülék használatával felgyorsítható a regenerációs folyamat, így maga a gyógyulási idő is lerövidül. Javítja továbbá a sejtek anyagcseréjét és a fizikai teljesítőképességet is, ezek együttes hatásának köszönhetően pedig sokkal rövidebb idő alatt felépülhetünk egy-egy sérülésből, és a teljesítményünk is jobbá tehető – mondta el Török Tamás a Polarisol Kft. ügyvezetője, aki hozzáfűzte: a polarizált fény egyre nagyobb szerephez jut a modern ember életében, hiszen mellékhatások nélkül, egy ősi elem jótékony tulajdonságain keresztül vesz részt a gyógyulási folyamatokban.

Forrás:
Mango Kommunikáció

Fotó:
pixabay.com

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.