Menü

Legjobb energetizáló tippek kávé helyett

Fárasztó, túlhajszolt, stresszes időszakban az energiatartalékaink kiürülnek, pedig pont ilyenkor lenne rá igazán szükség. kávéval és különböző energiaitalokkal próbáljuk felpörgetni magunkat, amelyek rövid ideig segítenek is, de pár óra múlva ismét visszaesik a vitalitásunk. olyan energizálók erejét érdemes inkább bevetni, amelyek nemcsak hosszabb távon hatnak, hanem közben szervezetünk egészségéről is gondoskodnak.

Élénkíts és fogyj guaranával!

A guarana egy örökzöld kúszónövény, amely a koffein növényi formája. Hatóanyaga, a guaranin hasonló hatású a koffeinhez: azonnali energialöketet ad és segíti az összpontosítást. Ugyanakkor, a kávéval ellentétben, hatását 5-6 órán át is képes kifejteni. Biztonságosan stimulálja a központi idegrendszert. Fogyókúra esetén is bátran szedheted, mivel egyben természetes zsírégető is. Segít, hogy a zsírokat energiaként használja fel a szervezet, ezáltal megakadályozza lerakódásukat, ráadásul étvágycsökkentő hatású is.

Javítsd a teljesítőképességed ginsenggel!

A ginseng kiváló természetes élénkítő, egyszerre növeli a szellemi és fizikai teljesítőképességet is. Keleten egyenesen az élet gyökerének nevezik. Vizsgaidőszak idején szedése kifejezetten javasolt, mivel jelentősen javítja az emlékezőképességet. Az endokrin mirigyek serkentésével segíti, hogy a szervezet hasznosítani tudja a vitaminokat és az ásványi anyagokat, amelyek elengedhetetlenek a szervezet megfelelő működéséhez.

Nyerj erőt spenótból!

A spenóttól nemcsak Popey kapott előre, téged is garantáltan felpörget majd. A spenót remek folsavforrás, a folsavnak pedig kiemelkedő szerepe van a fáradtság és a kimerültség leküzdésében. Stresszes időszak esetén is kiváló, mivel természetes örömforrás. Ha a rajzfilmfigurától eltérően mégsem rajongsz a zöld energiaforrásért, akkor pótold a hiányzó folsavat, vagy más néven B9-vitamint, tablettából. Jó hír, hogy mesterséges vitaminkészítményből még jobb a felszívódása. Felnőtteknél 200 mg fedezi a napi folsavszükségletet.

Egyél zabpelyhet a szükséges energiáért!

A zabpehely nem véletlenül a sportolók kedvenc tápláléka, fokozatosan felszívódó szénhidrátként ad hatalmas energialöketet. Érdemes ezért reggelire zabkását enni, hogy már a nap elején gondoskodjunk a szükséges energiáról. Nemcsak a fizikai teljesítmény fokozására jó, szellemi kimerültség és fokozott stressz ellen is igen hatásos jelentős magnéziumtartalma miatt. A B6-vitaminban gazdag zabpehely táplálja az idegrendszert is.

Pörgesd fel magad C-vitaminnal!

A C-vitaminban gazdag citrusok természetes módon élénkítenek, fokozzák a koncentrációt. Érdemes megemlíteni, hogy a C-vitamin energiaregeneráló hatását rákos betegeknél terápiaként alkalmazzák. Meglátod, sokkal energetikusabban indul a napod, ha a reggelt egy pohár narancs- vagy grapefruitlével kezded. Ha úgy érzed, természetes módon nem tudsz elegendő C-vitaminhoz jutni, nyugodtan pótold mesterségesen is, mivel túladagolni nem lehet (kiürül a szervezetből).

Ha mindezek után ragaszkodsz egy bögrényi felpörgető, meleg italhoz, akkor kávé helyett válaszd a zöld teát. Élénkítő hatása hasonló, de mivel a kávéval ellentétben nem hirtelen, hanem fokozatosan szívódik fel, egyenletes lendületet ad a nap további részére. Koffeintartalma ráadásul szívbarát, nem terheli meg hirtelen a szervezetet, ezt pontosan lassabb felszívódásának köszönheti.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.