Menü

Házi praktikák: Marhából folttisztító?

Az egyik legtökéletesebb folttisztító az úgynevezett marhaepe szappan, vagy marhaepe folyékony tisztítószer. Ez a készítmény főleg a kisgyermekes anyukák egyik igaz barátja, mert valóban minden foltra, ételpecsétre hatásos.

Senkit se riasszon el a neve, valóban marhaepéből készül, de az illata teljesen semleges. A szappan készítői a marhaepét a vágóhídra küldött, emberi fogyasztásra szánt állatokból nyerik ki. Az epét egyszerűen porrá őrlik, és csak ezután kerül bele a folttisztítókba. Nagyjából a szerek harminc százaléka áll a marhaepéből.

A marhaepe szappan gyakorlatilag mindenféle foltra használható. Tökéletesen eltünteti a gyümölcs- és zsírfoltokat, de a tintát, a vért is. Vörösbor, szőlő, fűfolt, mindenféle paprikás ételpecsétek ellen is jó.

Jó hír a kisgyerekes anyák részére, hogy végre akad egy folttisztító, ami a barack, a sárgarépa, és a sütőtök, vagy a paradicsom foltokra is hatásos. Találkoztam már olyan csokifolttal is, ami hosszas súrolás, szappanozás után is ott virított a kisruhán, ami persze a sok suvickolás után kifakult.

A gyerekek igen koszos zokniját, harisnyáját is megdörzsölhetjük vele. Elég egy fél órát állni hagyni, majd 40 fokon kimosni és a foltnak hűlt helye marad. Aki ezzel nem akar bíbelődni, az reszeljen a ruhák közé, a mosógép dobjába egy keveset belőle és így mosson. Minden foltra jut és igen szépen tisztít.

Arra figyeljünk oda, hogy egész éjszakán át ne hagyjuk állni hagyni a szappanos ruhákat, mert ilyen hosszú időn keresztül megfakulhatnak a színek.

Többféle gyártó kínál manapság marhaepe szappant. Persze a legjobb, ha olyat választunk, amely már valakinek bevált. Ha ilyen nincs, akkor inkább válasszunk magyar terméket, amelyek jóval olcsóbbak, mint a külföldiek. Olyan 600-800 forintért kaphatunk marhaepe szappant, a folyékony változatért pedig valamivel többet kérnek, de ez sem megfizethetetlen összeg, 1200-1800 forintba kerülnek a szórófejes termékek.  

Fotó:
pixabay.com

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?