Menü

Ekcéma- az egyik leggyakoribb bőrbetegség

Az ekcéma egy közismert bőrbetegség, bár valójában egy gyűjtő fogalomról lévén szó, különböző eredetű bőrgyulladást is magába foglal. Számtalan oka lehet, a bakteriális és gombás fertőzés mellett allergiás tényezőkre is visszavezethető, ennek megfelelően eltérő tünetekkel járhat.

Hideg időben különösen felerősödhetnek a kellemetlen tünetek. Ennek oka, hogy ilyenkor könnyebben kiszáradhat a bőrünk, ezáltal kevésbé ellenállóbb a baktériumokkal szemben.

Tehát az ekcémás bőrbetegségek különféle okokra vezethetőek vissza, ugyanakkor az erőteljes kemizációs és a helytelen tisztálkodási szokások minden esetben súlyosbítják a problémát, és valószínűsítik a megbetegedés kockázatát. A különböző erős kémhatású kozmetikai szerek a bőrfelszíni lipid réteg oldódását eredményezik, amely csökkenti a bőr ellenálló képességét. Az sem tesz jót, ha túl sokszor tisztálkodunk, például kétszer fürdünk naponta. A szakemberek óvva intenek a túl sok zsíroldó anyagot tartalmazó tisztálkodó szerektől, de például ajánlják a megfelelő minőségű fürdősók használatát. A lipid réteg egyébként pótolható olyan szerek segítségével, amelyek hidratálják a bőrt, és az A vitaminolaj használatát is javasolják a szakemberek.

Összességében tehát gombás, bakteriális ás allergiás okokra is visszavezethető ez a bőrbetegség, de egyre gyakoribb az atópiás változat előfordulása gyerekeknél. Utóbbi a veleszületett ekcéma, melynek kialakulását akár az anya terhesség alatti táplálkozása is befolyásolhatja.

Fotó:
ekcema-doktor.hu

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?