Menü

Karl Erik Böhn is ott lehet a szerbiai kézilabda VB-n

Jó hír a magyar kézilabdáért szorítóknak, amellett, hogy december elején kezdődik a női kézilabda VB, de a szövetségi kapitány Karl Erik Böhn már nyert egy csatát, mert súlyos betegségéből felépülve, igaz még csak nézőként, de ott lehet Szerbiában.

Nemrég Magyarország, azon belül is Budapest nyerte el a női kézilabda Bajnokok Ligája Final Four-rendezését, ami nagy siker a sportág számára. Ám nemcsak emiatt ég lázban a női szakág, hanem mert a magyar női válogatottra is komoly megmérettetés vár a decemberben kezdődő szerbiai VB-n.  S ami még ennél is jobb hír, hogy úgy néz ki a súlyos betegségen átesett szövetségi kapitány, Karl Erik Böhn legyőzte a leukémiát, s nézőként ott lehet Szerbiában. A Magyar Kézilabda Szövetség elnöke Vetési Iván is nyilatkozott a világverseny előtt:

"Komoly reményekkel kecsegtet a női világbajnokság, a norvég Karl Erik Böhnt helyettesítő Hajdu János megbízott szövetségi kapitány láthatóan összerakja a csapatot és ismét egységessé szervezi azt. Jól teszi, hogy most nem kísérletezik a fiatalítással, jó döntéseket hoz, amelyekhez szabad kezet kapott. Van esély arra, de viszonylag kicsi, hogy a kórházat elhagyó Böhn ott legyen Szerbiában a nézőtéren, de az esély növekedéséhez a lányoknak is minél tovább kell jutni a pályán. Ha minden jól megy, Böhn a tavasztól lehet újra a válogatottal"  - nyilatkozta az MKSZ elnöke.

Karl Erik Böhn a norvég televízióban nyilatkozott és látszott, hogy egyre jobb állapotban van, rengeteget hízott, és jókedvű volt. Remélhetőleg a kapitány gyógyulásának folyamata sikeres lesz és tovább tart a teljes felépülés felé. Ebben pszichikailag is segíthetnek a lányok a világbajnokságon való jó szereplésükkel.

A válogatott ezen a héten Balmazújvárosban folytatja felkészülésének utolsó etapját, lehetőleg zökkenőmentesen, csak egyedül Görbicz Anita lábadozik még bokasérüléséből, de a többiek betegség és sérülésmentesek.

Tomori Zsuzsanna a csapat átlövője szerint a ferencvárosiaknak mentálisan még fel kell dolgoznia, hogy az FTC-nek nem sikerült bejutnia a Bajnokok Ligája középdöntőjébe, ám a válogatott átlendíti őket a holtponton, új motivációt kapnak, és a világbajnokság rajtjára teljesen felpörögnek, mivel fizikálisan mindenki rendben van.

Hajdu János szövetségi kapitány együttese december 7-én kezdi a VB-t Újvidéken. Sorrendben Csehország, 9-én Tunézia, 10-én Ausztrália, 12-én Románia, 13-án pedig Németország lesz az ellenfél. A csoportból a legjobb négy jut a nyolcaddöntőbe.

Fotó:
hajráveszprém.hu

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.