Menü

Az állatgyógyászatban is kedveltek az alternatív módszerek

Az alternatív módszerek elterjedése manapság már nem csak a humán gyógyászatban, hanem az állatgyógyászatban is elterjedni látszik. Esetükben is használnak például akupunktúrát, virágterápiát, mágnesterápiát és sok egyéb alternatív módszert. A szakemberek sikerei tanúsítják, hogy igenis van helye a speciális típusú gyógyításnak az állatok esetében is.

Állatbarátként, sőt állatrajongóként egyre többet találkoztam Patadoki nevével, sokan dicsérték sikereit, eredményeit az állatgyógyászatban. Honlapján megtetszett a H.W.Cushing-tól idézett szlogen: „Az orvosi gondolkodás kötelez arra, hogy többet vegyünk figyelembe, mint egy beteg szerv, sőt többet, mint az egész szervezet – az egyedet kell látnunk a környezetében.”

Kicsit utána olvastam ennek a férfinak, hogy mit is tud, mivel foglalkozik, és meglepődtem: az alternatív módszereket ugyanúgy használják lovakon, kutyákon, macskákon, madarakon, vagy halakon, mint embereknél. Méghozzá nagy sikerrel és jó eredménnyel. Mindez nem valamiféle „kuruzslás”, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Magyar Állatorvosi Kamara egyik legrégebben megalakult szervezeti egysége az Alternatív Állatgyógyászati Tagozat.

Az alternatív módszert más nevén szelíd módszernek nevezik, de nem azért, mert kevésbé lenne hatékony. Az elnevezés inkább onnan ered, hogy a gyógyszerek sok esetben egyszerre ártanak és használnak. Segítenek az alapproblémán, de a mellékhatások egyben más betegségeket eredményezhetnek. Ezért is hívják őket „gyógyító mérgek”-nek.

Természetesen a jó alternatív állatgyógyász rendelkezik állatorvosi alapismeretekkel, ami azt jelenti, hogy pontosan tudja, hogy mikor alkalmazható alternatív, és mikor a klasszikus módszer, valamint azt is ismernie kell, hogy például milyen esetekben használhat az állatok esetében a homeopátiás készítmény, vagy hogy mely betegségeknél nem használható az akupunktúra.

A holisztikus szemléletre azért van szükség, mert az állatok esetében is lehet olyan háttere a betegségeknek, amikre nem is gondolnánk. A kutyák például különösen érzékenyek az energiamezőkre, kifejezetten hat rájuk gazdáik hangulata, valamint igénylik a szeretetet és a foglalkozást. Ennek hiányában a gyerekekhez hasonlóan különböző betegségeket produkálhatnak – nyilvánvalóan nem akarattal. Így a hosszú távú sikeres gyógyulás érdekében nem csak a betegséget, hanem a körülmények széles spektrumát érdemes megvizsgálni az állatok esetében is. 

Fotó:
pixabay.com

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.